Дмитро Титаренко, керівник проекту AGROPORT Ukraine

Дмитро Титаренко: На AGROPORT Ukraine ми доводимо, що майбутнє — за регіонами

10 жовтня 2017 165 0

Кінець минулого тижня журналісти Kurkul.com провели у Харкові на VI Міжнародній агропромисловій виставці та форумі з розвитку фермерства AGROPORT East Kharkiv 2017. Для Харкова це був вже четвертий форум, двічі ж гостей приймав АГРОПОРТ Захід Львів. Ми не могли пропустити таку подію, адже саме на таких заходах для обговорення найбільш актуальних питань та укладання домовленостей збираються представники агробізнесу з різних куточків країни.

Про те, чим дивували відвідувачів цього року, чому наступного року виставка пройде на «Чорноморських іграх» у Херсоні та навіщо на виставку прийшли шеф-кухарі нам розповів керівник проекту AGROPORT Ukraine Дмитро Титаренко.

Kurkul.com: Чим особливий цьогорічний АГРОПОРТ Схід Харків 2017?

Дмитро Титаренко: Цього року у Харкові зібрались близько 200 компаній-учасників, що десь на 50% більше, ніж минулого року. Виставка також виросла майже в два рази, і разом з вуличною експозицією займає близько 10 тис. м2. Цього року вперше ми демонструємо досить широкий спектр закордонної техніки таких компаній, як Ukrfarming, Агротехсоюз, ГК«ТРІА». Ми помічаємо, щоє йде потік закордонних пропозицій. Ось у цьому я бачу особливість цього року. Наступного року ми плануємо відмовитися взагалі від безкоштовної парковки, тому що все буде заповнено переважно закордонними представниками — Case, Amazon, Claas тощо.

Сільгосптехніка на АГРОПОРТ Схід Харків 2017

Kurkul.com: Якщо дивитися по відвідувачах, які зони виставки найбільш активні, на що люди звертають увагу?

Дмитро Титаренко: Ми не акцентували увагу на формування якихось окремих локацій чи зон. У нас можна знайти все: і посівні матеріали, і засоби захисту рослин, окремі представники є тваринницького напрямку, птахівництва. Також у рамках виставки ми провели Всесвітній день яйця. Також ми представляємо окремий спектр послуг для сільгоспвиробників — юристи, фінансисти і ті, хто допомагають супроводжувати «ланцюжок» доданої вартості: переробка, упаковка, логістика. Тобто всюди людно і є на що подивитися.

Kurkul.com: На АГРОПОРТ Схід Харків 2017 проанонсували проведення форуму наступного року в Херсоні. З якою метою прийняли це рішення?

Дмитро Титаренко: Так, наступного року АГРОПОРТ вперше буде проходити на Півдні. Таким чином ми реалізуємо заплановану для себе стратегію на 5 років. Ми хотіли окремо покрити регіональними заходами три ключові зони: Схід, Захід і Південь. Саме Херсон у нас «закриває» південну територію, де вже 26-28 липня 2018 року відбудеться АГРОПОРТ Південь Херсон. Також ми вже знаємо дати проведення форуму у Львові, який до нас приєднався в 2016 р. На Заході виставка відбудеться 19-21 квітня.

Відвідувачі виставки АГРОПОРТ Схід Харків 2017

Kurkul.com: Можете порівняти АГРОПОРТ Схід і АГРОПОРТ Захід? В чому відмінність?

Дмитро Титаренко: Масштаби виставки порівнювати не можна, тому що сам Львів запізнюється на декілька років по інтенсивності наповнення, по розповсюдженості майданчика, по поінформованості агровиробників. Я б сказав, що АГРОПОРТ Харків — це більш промислово-індустріальна виставка, де починає домінувати техніка та є акцент на рослинництво. А Львів — більш камерний, домашній, ми його так сприймаємо. Враховуючи, що там домінують малі та середні фермери, на Львівщині ми більше робимо акцент на розвиток органіки, на нішеві напрямки і питання, пов’язані з кооперацією. З наступного року плануємо проводити День поля в усіх містах, таким чином, у нас будуть випробування в різних кліматичних зонах з різними культурами, які актуальні для різних регіонів.

Kurkul.com: Якщо Львів — це нішеві, Харків — рослинництво і техніка, то якою буде особливість Херсона?

Дмитро Титаренко: У Херсоні сама локація відрізнятиметься від Харкова і Львова, і в цьому вже буде відмінність і перевага. Поля безпосередньо розташовані перед входом в термінал аеропорту, тому буде місце для розширення виставкової зони. До того ж, на відміну від Львова і Харкова, демонстраційні покази там будуть проходити щоденно. Також там є момент туризму — два моря, річкова логістика, що теж дуже актуально для Півдня, овочі і фрукти — це буде особливістю в південному регіоні. Окрім цього, дати проведення АГРОПОРТу в Херсоні у 2018 році співпадають з проведенням  «Чорноморських ігор». Тобто вранці ми в полях і беремо участь в аграрних воркшопах на території аеропорту, а ввечері всі відправляємося на «Чорноморські ігри».  

Дмитро Титаренко

Kurkul.com: Чи не плануєте в якомусь із міст посилити тваринницький напрямок АГРОПОРТу? Можливо, додати загони з тваринами, щоб залучити більше відвідувачів?

ДмитроТитаренко: Ми не виключаємо цього моменту, але наразі поки що тварини в нас не присутні. Деякі райони намагаються представити свої напрацювання у цьому напрямку, хтось приїхав із сирами для дегустації, але ми все-таки поки що робимо акцент на ділову програму. Я бачу ще масу напрямків, куди ми можемо рости. Наприклад, з наступного року ми збираємося підсилити нашу співпрацю зі всіма профільними асоціаціями, які мають наповнити ділову програму контентом, актуальним для кожного окремого регіону. Насамперед, у нас було завдання розширити спектр самої техніки, тому що до нас постійно надходять питання від агровиробників: «А що буде із техніки?» Вони розуміють, що продавці в цей період більш лояльні у питанні ціни. А вже наступним етапом буде саме робота над експозицією, пов’язаною з тваринами, яка, до речі, може з’явитися у нас у рамках Днів поля. Адже на ґрунті тваринам буде набагато комфортніше, ніж на бетоні в терміналі аеропорту.

Kurkul.com: Цього року на АГРОПОРТ Схід Харків 2017 відбувся Кулінарний кубок. У чому була ідея цього поєдинку?

Дмитро Титаренко: Справа у тому, що кулінарна битва проходила напроти крафтової зони, де розмістилися агровиробники. Для виробників це додаткова можливість безпосередньо познайомитися зі своїми потенційними покупцями — шеф-кухарями, тому що саме вони вибирають продукти для своїх ресторанів. Кулінарні гуру теж можуть безпосередньо познайомитися з продуктом, спробувати його. Таким чином дрібні виробники можуть просувати свою продукцію. Адже одного разу на Дні української кухні член журі Джордж Костіч сказав: «Ваша українська кухня прекрасна, але вона мені нагадує зіпсований борщ». На моє запитання «Чому?» він відповів: «Зрозумійте, якщо у вас таке різноманіття власних сирів, навіщо ви для приготування їжі купуєте італійські? Вам потрібно робити акцент на зв'язок з вашими локальними продуктами, які нічим не поступаються закордонним». За рахунок таких конкурсів ми й хочемо популяризувати локальні крафтові продукти, які актуальні для цієї території.

Kurkul.com: Під час форуму в Харкові підписали два важливі Меморандуми? Про порозуміння між Харківщиною, Львівщиною і Херсонщиною та про співпрацю ХТЗ і ХНАУ Ім. Докучаєва. Процедура своєрідного єднання під час АГРОПОРТу  — це ваша ідеологія?

Дмитро Титаренко: Ще минулого року ми помітили таку тенденцію, що представники інших областей на офіційному рівні відвідують «братські заходи». У них формуються нові напрямки для співпраці, наприклад, в кооперації, в науці. Старт яким, можливо, надає саме АГРОПОРТ, адже для них форум — це чергова нагода зібратися. Співпрацю
ж вони продовжують далеко за рамками самого АГРОПОРТу. Всі намагаються привезти на виставку свої досягнення, поділитися практикою, показати свій приклад. Це і є наше завдання, напевно — популяризація актуальних напрямків, на які необхідно
звернути увагу і посадовцям, і агровиробникам. А яке продовження це знаходить в
регіонах — вже залежить від влади і бізнесу.

Дмитро Титаренко

Kurkul.com: Вже будуєте плани на 2018 рік?

Дмитро Титаренко: Це буде дуже знаковий рік для нас. У 2018 році AGROPORT Ukraine святкуватиме п’ятиріччя. Ми очікуємо серйозний ривок вперед. В першу чергу, це проведення трьох АГРОПОРТів: у Львові, Харкові та Херсоні. Ми вже маємо достатньо високий кредит довіри і до заходу, і до його контенту. Ми очікуємо достатньо велику кількість міжнародних учасників, я бачу, як ми стаємо певним «провідником» для нових технологій, які європейці хочуть завести в окремі регіони. Я завжди говорив, що в Києві за 2-3 дні неможливо представити всі напрямки агробізнесу і зібрати представників з усієї України. Тож ми притримуємося стратегії, яку намітили собі ще на початку: «Майбутнє — за регіонами».

Дмитро Титаренко: Дякуємо за розмову!

© Вікторія Сумченко, Kurkul.com, 2017

Виконано за допомогою Disqus