Артем Калашнік, генеральний директор «ЛЕМКЕН-Україна»

Артем Калашнік: Європейські фермери купують обприскувачі за €500 тисяч

2 грудня 2019 586 0

У Ганновері відгриміла наймасштабніша виставка сільгосптехніки світу Agritechnica 2019. Шість днів, понад 2800 учасників з 51 країни світу, 23 павільйони на площі в майже 394 тис. кв. Однією з локацій, де затрималась команда Kurkul.com, став стенд компанії LEMKEN. Тут нам вдалося поспілкуватися з генеральним директором «ЛЕМКЕН-Україна» Артемом Калашніком. Експерт розповів про тенденції на ринку сільгосптехніки в Україні, новинки компанії на виставці та плани на майбутнє.

Kurkul.com: Що презентує LEMKEN на Agritechnica 2019?

Артем Калашнік: Спеціально до виставки компанія LEMKEN презентувала свій перший самохідний обприскувач Nova 14. У ньому приділено особливу увагу комфортабельності кабіни, оскільки вона дуже важлива під час багатогодинної роботи. Машина має бак на 4800-7200 л, автоматичну систему ведення штанги, високий кліренс: 1 м 60 см. Передні і задні колеса рухаються точно слід у слід завдяки повному приводу. Ширина колії може змінюватися в діапазоні 1,8-2,3 м завдяки телескопічним осям, що використовуються у шасі. Ідея і розробка обприскувача належить LEMKEN.

Самохідний обприскувач — не єдина новинка від LEMKEN на виставці. Також є навісний оборотний плуг Juwel 10. Машина може мати від 3 до 7 корпусів і працювати на ширину від 108 до 385 см. Оснащена рамою 160х160 мм. Це плуги для потужних тракторів, які призначені для господарств, де багато компактних полів і потрібно часто розгортатися і переїжджати. 

Читати за темою: Agritechnica 2019: день перший

Ще одна новинка — культиватор-плоскоріз Koralin. Він розпушує ґрунт не жорстко закріпленим інструментом, а таким, що котиться. Ширина захоплення 6,6-8,4 м. Використовується для неглибокої обробки стерні, перемішування ґрунту і залишків після збирання. 

Також ми привезли новий розкидач мінеральних добрив Spica 8. Він підходить для використання у невеликих і середніх господарствах. Техніка має бункер від 900 до 2100 л і може розкидати добрива на ширину до 24 м. Spica 8 — це результат партнерства з відомою французькою компанією Sulky. Лінійка складається з трьох серій: Spica, Tauri і Polaris. 

Kurkul.com: Які з цих новинок будуть представлені в Україні? 

Артем Калашнік: Самохідний обприскувач Nova 14 планують почати продавати у другій половині 2022 р. Це обумовлено не тільки можливістю заводу, а ще й можливістю деяких опцій, які є обов'язковими в Україні — це шасі з великим кліренсом, з широкою колією. Завод зможе оснастити машину і почати постачання вже у 2022 р. Якщо говорити про причіпний обприскувач Orion, то він буде доступний у 2021 році. А культиватор Koralin чекаємо теж не раніше 2022 року. 

Самохідний обприскувач Lemken Nova 14

Kurkul.com: Наскільки цікаві самохідні обприскувачі українському фермеру? 

 Артем Калашнік: Ринок сільгосптехніки в Україні — один із найбільших у Європі. Візьмемо статистику — насамперед це американські машини. Вони дешевші, з великим кліренсом. Тому ми і запускаємо Nova 14 пізніше — потрібно запропонувати актуальну машину, на яку буде попит. Зараз на Agritechnica наш стенд відвідали керівники господарств, а ми збираємо зворотну реакцію з їхнього боку, вивчаємо ринок подібних машин, досвід конкурентів, які вже торгують на українському ринку схожою технікою.

Kurkul.com: Ви говорите, що є розподіл на європейський і американський ринки. Чим вони відрізняються? 

Артем Калашнік: Перше — це простота. Американський покупець подібний до українського. Тобто для аграрія важливо, щоб машина була максимально проста і потужна. Вона може бути не дуже точною, не мати гарної стабілізації штанги, але повинна обробляти багато тисяч гектарів на рік без зупинки і мати помірну ціну. Якщо ж говорити про європейського споживача, то вибираючи обприскувач, він буде звертати увагу на ті моделі, які коштуватимуть €350-500 тисяч. Водночас їхні американські аналоги будуть значно дешевшими — це будуть машини у сегменті €250-350 тисяч. І у цьому вся різниця. 

Самохідний обприскувач Lemken Nova 14

Читати за темою: Компанія LEMKEN презентувала новий розкидач мінеральних добрив Spica 8

У Європі за кермом цієї машини, найчастіше, самостійно буде сидіти покупець. Тому він вибирає для себе максимальний комфорт, зручність і функціонал. В Україні та Америці, як правило, працюють наймані працівники, а особа, що приймає рішення, обирає дешевшу техніку — не такий важливий комфорт та інші дрібниці.

Kurkul.com: Поговоримо про просапні культиватори Steketee. Чи користуються вони популярністю в Україні? 

Артем Калашнік: Steketee — простий у використанні агрегат із налаштуванням робочих інструментів для прополки відповідно до розміру культури. Стандартний культиватор має робочу ширину до 13 метрів. Кількість робочих органів залежить від оброблюваної культури та міжрядь. Перспективи системи Steketee в Україні великі, є попит. Ми замовили у минулому році дві машини Steketee і одразу продали під час демонстрації. Тут потенційними покупцями є органічні господарства. Також такою системою зацікавлені господарства, у яких із Радянського Союзу залишились у роботі прополювальні машини. Там, де технологія побудована з використанням таких систем і вони готові замінювати старе устаткування на нове. Загалом у структурі собівартості вирощування будь-якої культури близько 60% витрат займають ЗЗР. Цей агрегат допомагає економити їх. Якщо порахувати подібні машини на українському ринку сільгосптехніки, то їх продається близько 50-60 у рік. Ми плануємо у 2020 році продати близько 10 таких агрегатів.

Агрегат Steketee

Kurkul.com: Сьогодні Stekette та LEMKEN представли нову опцію Easy-Concept. Розкажіть, як вона працює?

Артем Калашнік: На агрегаті стоїть камера, яка стежить за рослиною, і відповідно копіює обробку. Якщо ряд зміщується, то і культиватор автоматично повторює його рухи. Раніше відрегулювати робочі інструменти для прополки культури певного розміру можна було тільки вручну. Для цього фермерам або підрядникам необхідно послаблювати і затягувати різні гвинти, що займає дуже багато часу. В результаті використання нового рішення Steketee операторам не потрібно буде регулювати кожен ніж окремо, адже в першому варіанті регулювання буде відбуватися за допомогою спільної рукоятки на кожній секції, в другому – за допомогою електромотору, який керується із кабіни трактора, і в третьому підлаштування ширини міжрядь відбувається повністю автоматично на основі даних від камери IC-Light. Такий механізм налаштування робочих інструментів буде ідеальним для використання на неоднорідних полях або при частих переміщеннях між полями з різними датами посіву і посадки.

Kurkul.com: Розкажіть про сівалку Azurit 9, як вона зарекомендувала себе в Україні? 

Артем Калашнік: Поки вона не відкрита для продажу. Тобто ми її активно випробовуємо — зробили тестові посіви. У минулому році застосовували її у 32 локаціях у господарствах та під час різних заходів. Цього року зробили 18 локацій. Зараз перебуваємо на етапі збору інформації: результатів від господарств. І ось нещодавно отримали гарний відгук із Черкаської області. Там близько 30% приріст урожайності у співвідношенні до техніки, якою теж сіяли. До того ж дуже цікаво, що два конкуруючі бренди одночасно використовували свою техніку.

Ми бачимо попит і бачимо, що машина актуальна не тільки своєю технологією Delta Row, яка дає приріст, але також тим, що працює за навігацією з секційним відключенням. Монобункер для зручності завантаження — ці всі технічні моменти максимально адаптовані, скажімо так, під сучасну машину.

Наразі випробовуються дві 8-рядні машини. Ми розуміємо, що ринок таких сівалок у нашій країні досить великий, тому у перспективі плануємо випускати такі моделі з шириною захвату 16-24 рядів.

Сівалка Azurit 9

Kurkul.com: Який найпопулярніший агрегат LEMKEN на українському ринку? 

Артем Калашник: Найпопулярнішим в Україні є напівпричіпний плуг Diamant, до того ж наша країна є першою серед імпортерів таких плугів. Тільки у 2017 р. продали 360 одиниць, у 2018 р. — 370, а це майже третина проданої техніки LEMKEN в Україні.

Kurkul.com: Чи є у компанії «ЛЕМКЕН-Україна» цікаві фінансові рішення та пропозиції для клієнтів?

Артем Калашнік: У першу чергу ми повинні сказати, що у нас є фінансові рішення для партнерів в Україні — це хороші умови фінансування. Тут потрібно ще розуміти умови заводу — він працює лише за потребою, не на склад, і дилери працюють за попереднім замовленням у період з жовтня по грудень — це приблизно 80% всіх машин, що ввозяться в Україну за рік. Тут варто вміти стратегічно планувати, розуміти ринок, клієнтів, що і як вони куплять. Зі сторони LEMKEN завод надає фінансування на ці кілька місяців, тобто надає відстрочку платежу. Це перший і головний фінансовий інструмент для наших партнерів. «ЛЕМКЕН-Україна» також рухається у напрямку локальної співпраці з дилерами, надаємо відстрочку платежу для клієнтів строком до півроку. 

Артем Калашнік

Для клієнтів ми маємо 6 відкритих партнерських програм із банками і лізинговими компаніями. Плануємо рухатися далі. У нас немає обмеження в цьому плані. Ми прийняли рішення, що будемо відкривати, скільки програм, скільки зможемо. Партнерська програма полягає у тому, що ми від себе компенсуємо частину банківської або лізингової ставки. Якщо вона, скажімо так, 13%, то з нашими умовами — клієнт отримує її 10%-му розмірі. Тобто ми частково забираємо оплату відсотків. 

Kurkul.com: Розкажіть про фінансові показники компанії, які вони? 

Артем Калашнік: До минулого року у нас був підйом. Ми мали два роки поспіль рекордний обіг коштів — $30 млн щороку. Якщо говорити загалом про ринок комбайнів, тракторів, самохідної техніки — на ньому спад триває кілька років. У комбайнів це близько 40% було у минулому році. На наступний рік ми не робимо ніяких великих планів, тому що активно обговорюється зараз тема ринку землі. Якщо його відкриють, то спад на ринку комбайнів продовжиться. 

Kurkul.com: Які ваші враження від цьогорічної «Агрітехніки»?

Артем Калашнік: Цьогорічна «Агрітехніка 2019» почалася дуже активно. У перші дні до нас прийшло багато відвідувачів. Це було несподівано, бо раніше перші дні вважались більш ексклюзивними, розраховані на пресу та професійні зустрічі. У цьому році ми відразу зустріли багато груп, у тому числі і з України. На виставці ми доносимо до наших клієнтів те, що маємо сьогодні нового, і плани на майбутнє. Це наш головний майданчик демонстрації новинок і планів компанії LEMKEN. 

© Єлизавета Кудиненко, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus