Сергій Цигульов, фермер

Сергій Цигульов: для мене кожен птах — це друг, а не товар

27 червня 2016 484 0

Під час прогулянок територією виставки «АГРО-2016» ми зустріли велику кількість фермерів та підприємців, які демонстрували різноманіття напрямків українського сільського господарства. Команду Kurkul.com дивували кремезними биками, кудлатими вівцями, новими сортами садових рослин, різноманітною технікою та препаратами.

Одним із тих, хто нас приємно здивував був Сергій Цигульов, фермер із селища Бритовка, що на Одещині. Він привіз до київського Експоцентру декоративних курей, качок та навіть… павичів! Звичайно ж, ми не могли пройти повз такий неординарний стенд і не поспілкуватися з його власником.

Kurkul.com: Наскільки велике у вас господарство і скільки голів птахів утримуєте?

Сергій Цигульов: Загальна площа біля півгектару. Курей у мене приблизно голів 500, 60 павичів, 9 порід фазанів, качки: мускусні, мандаринки, червона качка або огар. Крім того журавлі-красавки живуть, а також крук, який розмовляює українською і навіть каже «Слава Україні»! Я для нього і тато, і мама і, мабуть, дівчина.

Kurkul.com: Давно займаєтеся розведенням птахів?

Сергій Цигульов: Років із десять. Починалося це як хобі, з розведення голубів. А потім знайомі мені підказали піти, пошукати по пташиних виставках щось цікаве для себе. Я подивився і придбав пару фазанів. А на сьогоднішній день у мене тільки декоративних птахів 24 вольєри.

Kurkul.com: Та все ж тримати 500 голів курей — це не просто хобі...

Сергій Цигульов: До мене багато хто приїздить і говорять: “Ой, та тут роботи!”. Немає в цьому роботи, тому що це все я роблю з любов’ю. Я ставлюся до птиці зовсім по-іншому, не як до товару, для мене вона — друг. Не звертаю уваги на те, які екземпляри приходять, скільки вони важать, скільки в них м’яса.

Kurkul.com: Чому ви вирішили зробити бізнес саме з птахівництва?

Сергій Цигульов: Рано чи пізно приходить час, коли господарство починає годувати саме себе. Я приїжджаю на виставки, щоб купити нових птахів, які мені сподобаються. А для цього продаю чи обмінюю своїх.

Kurkul.com: А які птахи найбільше користуються попитом?

Сергій Цигульов: На сьогоднішній день ніякі. Зараз все менше людей можуть дозволити собі купити птицю.

Kurkul.com: Ви тримаєте і продаєте лише декоративних птахів?

Сергій Цигульов: Ні, у мене є кури м'ясо-яйцевого напрямку. Півні до 5,5 кг, кури до 4-4,5 кг. Якщо звичайна серебриста курка дає 220 яєць в рік, то ці трохи менше, Десь біля сотні.

Kurkul.com: Що це за породи?

Сергій Цигульов: Брама, кохинхин, редбро і виандот. Загалом у мене 6 порід курей.

Kurkul.com: А хто зазвичай купує у вас птахів? Селяни чи, можливо, фермерські господарства?

Сергій Цигульов: В основному, звичайні люди. Декоративних птахів, в основному, беруть на літо клієнти, в яких є будинки за містом. Фазанів і павичів також купують на бази відпочинку чи в ресторани для краси. Але зараз їх стали менше купувати. І ціна на них геть інша стала.

Сергій Іванович демонструє на планшеті відео з круком, що розмовляє та з журавлями, які просто ходять по подвір’ю.

Kurkul.com: Журавлі не відлітають на зиму?

Сергій Цигульов: Ні. У них обрізані крила. Нещодавно в журавлів з’явилося пташеня. Ми п’ять років чекали на його появу.

У три роки журавлі тільки стають статево зрілими, тільки починають вчитися гуляти. У них це цілий процес! І от, фактично, рік вони гуляють, танцюють, тренуються. Потім на четвертий рік відкладають першу кладку, в якій яйця зазвичай пусті. І тільки на п’ятий рік одразу дві пари відклали нормальні кладки. І от із восьми яєць зараз чекаємо на третє пташеня.

Kurkul.com: В яку ціну продаєте журавлів?

Сергій Цигульов: Ні, поки що ми тримаємо їх для себе і продаж навіть не обговорюється. Тим більше, що це — птахи з Червоної книги!

Kurkul.com: Чи займаєтеся ви продажем яєць декоративних птахів?

Сергій Цигульов: Не займаємося, адже при пересилці яйця втрачають свої якості.

Kurkul.com: Яка географія ваших покупців?

Сергій Цигульов: Уся Україна! І навіть в Угорщину купували. Але переправкою через кордон займався не я, а клієнти.

Kurkul.com: Ви самі вирощуєте корма для птахів чи купуєте?

Сергій Цигульов: Купуємо. Спочатку ми до півторамісячного віку годуємо їх комбікормами, а потім починаємо давати звичайний зерновий корм.

Kurkul.com: Раціон павичів і звичайних курей у вас відрізняється?

Сергій Цигульов: Ні, вони всі зерноядні, тому їдять однакову їжу. Відхилення є, коли починається процес яйцекладки. Там інша специфіка годівлі: ми додаємо до раціону добавки, підібрані, виходячи з досвіду.

Kurkul.com: В м’ясному напрямку працюєте?

Сергій Цигульов: На м'ясо у мене йде лише відбраковка: коли пташенята народжуються, то хтось ніжку зламав, у когось крило неправильне. У всіх курей має бути певний екстер’єр, вони мають відповідати певним критеріям. А таких птахів я не можу вже виставити на ВДНГ, наприклад. Тому вони і йдуть згодом на м’ясо.

Kurkul.com: А павичі на м'ясо не йдуть?

Сергій Цигульов: Ні. По-перше, серед них немає відбраковки, а по-друге, просто рука не піднімається. Та й з них немає чого їсти.

Kurkul.com: Ви реєстрували СФГ чи працюєте просто як приватний підприємець?

Сергій Цигульов: Оформлений як приватний підприємець. І поки не задумувався над реєстрацією СФГ. Чим менше держава лізе до мене, тим ліпше для держави, а для мене — тим більше.

Бажаємо Сергію Івановичу надалі розвивати свій нестандартний бізнес та знову і знову дивувати нас екзотичними птахами на виставках!

Читайте нові матеріали з АГРО-2016 вже незабаром на Kurkul.com.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою