МЕРТ створило портал з підтримки малого і середнього бізнесу

21 листопада 2017 284 0
Портал з підтримки МСБ
cosme.me.gov.uaПортал з підтримки МСБ

Мінекономрозвитку створило офіційний портал Програми ЄС з підтримки малого і середнього бізнесу в Україні — cosme.me.gov.ua. Портал містить інформацію для малого та середнього бізнесу щодо можливостей виходу на нові ринки та обміну досвідом з ЄС для вдосконалення внутрішніх бізнес-процесів. Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.


Бюджет програми COSME до 2020 р. — €2,3 млрд. Українські підприємці можуть брати участь у проектах програми на загальну суму €900 млн.

COSME надає можливості:

  • вийти на ринок ЄС та ринки партнерів програми (через Європейську мережу підприємств — Europe Entreprise Network);
  • отримати легкий доступ до інформації щодо ведення підприємницької діяльності (через онлайн-портали Your Europe business portal, Trade helpdesk, European cluster collaboration platform);
  • пройти бізнес-стажування за кордоном на реальному підприємстві (обмін досвідом за допомогою програми Еразмус для молодих підприємців);
  • взяти участь у спеціальних конкурсах для органів державної влади, які формують та реалізують політику, з метою забезпечення кращого бізнес-клімату в країні.

Окремо потрібно відзначити Europe Entreprise Network. Це хороший інструмент для пошуку клієнтів за кордоном, пошуку інвесторів, партнерів та інноваційних технологій для розширення власного виробництва.

Поки що ж у малого та середнього бізнесу з експортом складається не дуже вдало, говорять учасники ринку.

«Єдина думка 24/7 — вижити і як можна швидше перерости з мікро в малий, з малого в середній, бо там є життя», — пише, зокрема, спеціаліст по якості продуктів харчування Юлія Шулімова на своїй сторінці у Facebоok.

Програма Мінекономрозвитку покликана вирішити ці проблеми для представників МСБ в Україні.

Виконано за допомогою Disqus