Прибутки від виробництва молока знизилися внаслідок девальвації гривні

12 лютого 2018 210 0
Молоко
pixabay.comМолоко

В Україні спостерігалося відчутне зниження прибутків від виробництва молока в січні. Проте, за словами економіста департаменту технічного співробітництва ФАО Андрія Ярмака, особливого зростання цін на товари молочної групи насправді не було. Відбулася стрімка девальвація української валюти, на яку так само стрімко реагували ціни фуражних зернових та протеїнових шротів, що, переважно, експортуються. Повідомляє прес-служба ФАО.

 «Ми вже давно не бачили співвідношення євро до долара на рівні 1,25. І це на руку тим молочникам, що орієнтується на експорт до країн ЄС. Оскільки гривня девальвувала не тільки до євро, а й до долара США, то це, теоретично, на руку й тим, хто експортує до інших країн світу», — зазначив експерт.

Андрій Ярмак додав, що виробники молока ще швидше відчули зростання витрат на корми, і не так уже просто з ними торгуватися, бо за останні роки вони «наростили м’язи». Крім того, багато підприємств зараз уже мають потужні об’єми молока, а кооперація великих виробників потроху додатково зміцнює їхні позиції.

Проте попри таке зниження, прибутки в січні 2018 р. всього лише на пів відсотка знизилися до першого місяця минулого року. А рівень прибутку в січні був другим найвищим за останні чотири роки, і на 28 % перевищував прибутки січня 2016 р.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

96%