Проти редакторки AgroPolit.com підняли замовну хвилю «чорнухи»

21 лютого 2018 141 0
Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com
AgroPolit.comНаталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com

Наші колеги з AgroPolit.com пишуть багато правдивих речей про бюджетну політику, механізм розподілу дотацій тощо. В результат, чужими руками Мінагрополітики звинуватило головного редактора AgroPolit.com Наталію Білоусову у корупції. Чотири інтернет-видання — comments.ua, capital.ua, from-ua.com та finance.net.ua опублікували ідентичну новину з кричущим заголовком «Головред видання «Agropolit» Наталія Білоусова попалася на хабарі проти «Нашої Ряби».

Сама Наталія Білоусова спростовує всі звинувачення на свою адресу.

Наводимо повний текст-спростування нижче

Фейк фейком — висмоктаний із пальця та замовлений людьми, яким AgroPolit.com «наступив на хвіст» своїми об’єктивними публікаціями! Про вихід цього матеріалу й запуску дискредитаційної інформхвилі проти мене та видання мені повідомили ще раніше! Не дає  людям спати правда, та так, що аж вирішили вилити на нас відро помиїв! Хто ці герої? Якщо професійно робити свою роботу — критиків і ворогів завжди достатньо, особливо у політиці.

Тепер  щодо  змісту фейку — кілька деталей, котрі варто обдумати:

1)  Минулої п’ятниці мені телефонував чоловік, який представився Олегом (помічником одного нардепа) і запропонував передати резонансну інформацію щодо діяльності МХП. Оскільки він не погодився надіслати її Вайбером чи WhatsApp, ми домовилися про зустріч, щоби вивчити його документи. Це нормальна журналістська практика: так працюють із джерелами. 

2)  Поданий у новині звук — розірваний і не є цілісним, іншими словами, його порізали на шматки і подали в контексті статті так, ніби я із цим інформатором про щось домовилися. Однак на цих записах НЕМАЄ ЖОДНОЇ РЕПЛІКИ ПРО ГАРАНТІЮ ОПРИЛЮДНЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ — ТИМ БІЛЬШЕ, ЗА КОШТИ.

3)  Щодо поданих скрінів нібито нашої з Олегом переписки у Телеграмі — фейк. Жодної переписки з ним у Телеграмі я не проводила. А підробити таку переписку — раз плюнути: береш два телефони, заводиш будь-який номер і записуєш у телефонній книзі як завгодно, наприклад, можна було підписати Максим Мартинюк, Петро Порошенко, або й навіть сам «Господь Бог». Далі з іншого телефону надсилається потрібний текст і ведеться уявна бесіда за заданим сценарієм.

4) Про бредовість та штучність цієї переписки (до того ж виконаної дуже непрофесійно та «дубово»)  свідчить порівняння двох «псевдоскрінів», оприлюднених ЗМІ наче б то з розмови зі мною (дивіться уважно картинку далі). Якщо один корисувач пише у месенджері повідомлення іншому, то у діалоговому вікні він бачить як записана ця людина в його телефонній книзі (якщо припустити, що цей Олег переписувався зі мною, то він міг би побачити моє прізвище, якщо він його  вписав у контакт). Але 100% ВІН НЕ МІГ БИ БАЧИТИ І ТИМ БІЛЬШЕ ЗРОБИТИ СКРІН «ВІКНА» З МОГО МЕСЕНДЖЕРУ З ТАКОЇ РОЗМОВИ (А ЇЇ НЕ БУЛО В ПРИРОДІ!!!!). Виходить, що задумщик і автор  цієї «заказухи» або сиділи поруч, або це одна і та ж людина! 

 

5) Автори фейкової телеграм-переписки подали завідомо вигадане посилання на новину на нашому сайті: зверніть увагу на літери (картинка нижче) написання у назві сайту Agropolit.com і Acropolit — різницю у другій літері бачите?

6)  Творці цієї переписки хотіли зробити акцент на тому, що сайт AgroPolit.com має малу читацьку аудиторію і через свою «професійність» у самому ж тексті «дали в штангу»: порівняйте два скріни цієї переписки — 20 і 762 перегляди.

 

7) Єдине, чого у цій «заказусі» немає, так жодного згадування про замовника, але ми здогадуємося хто це!

AgroPolit.com систематично вивчає та об’єктивно висвітлює діяльність нашого галузевого флагмана — Міністерства аграрної політики та продовольства України. Наші правильні питання, журналістські розслідування та об’єктивність, схоже, не дають спокійно спати горе- чиновникам і реформаторам, які не люблять пролитого світла на свої підкилимні ініціативи та управлінські рішення. Я пов’язую запущену медіакампанію проти мене та AgroPolit.com саме із цим!

Що ж могло так роздратувати?

Саме AgroPolit.com першим підняв важливе для всіх аграріїв питання про «підкилимне» розпилювання в надрах Мінагрополітики 6,3 млрд грн дотацій для АПК, без обговорення з громадськістю. Порядки розподілу цих коштів (для тваринників та фермерів), які потрапили до нас завдяки власним джерелам, містили багато запитань до їхніх авторів (зокрема, першого зама аграрної політики — Максима Мартинюка) і дуже зацікавили аграріїв. Саме ми показали всі деталі публічно, щоб аграріям не нав’язали в Мінагро знову «кота у мішку» на рік, і попередили, що усі бажаючі мають ще 4 дні для подачі пропозицій у МЕРТ, де фіналізувалися порядки.

AgroPolit.com також постійно досліджує, що конкретно (не на словах, а на ділі!) роблять аграрні високопосадовці для покращення життя галузі та людей, починаючи з міністра («100 днів Тараса Кутового ― міфи і реалії»), його першого зама Максима Мартинюка («Земельний «куратор» – перший рік Максима Мартинюка в Мінагрополітики») і закінчуючи держсекретарем Владиславом Андроновим («Держсекретар «на сіні» – півроку роботи Владислава Андронова в Мінагро»).

Є резонансні розслідування про управління держпідприємствами в підпорядкуванні Мінагро. Так, в останньому з них (Історія одного ДП, або Чи «доводить до ручки» Мінагрополітики Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу?») ми показали, як його працівники відбивалися від спроби держсекретаря Владислава Андронова взяти під контроль підприємство із 22 тис. га с/г землі. Зараз у розробці перебуває ще одна резонансна тема і в Мінагрополітики про це добре знають, бо відповідний запит щодо роз’яснення ситуації уже там лежить!

Можемо додати «в корзину незадоволення» і дослідження про те, як Мінагрополітики «допомагає» вижити аграріям «на лінії вогню» на Донбасі («За кілька метрів від АТО – як працюють господарства біля лінії вогню»). Список можна продовжити…

Спочатку «привіти» про незадоволення такою роботою і поради, що «Вашу б енергію направити у мирне русло» передавали тільки усно. Водночас на всі наші спроби отримати  фідбек щодо багатьох важливих питань особисто у «героїв» натикалися на тотальну занятість останніх і відсутність «вікон» у їхніх робочих графіках. Максимум, що було, — відписка.

AgroPolit.com — це рупор об’єктивної агрополітичної інформації, подобається це комусь чи ні. Ми писали, пишемо і будемо писати правду про найгарячіші події (і підкилимні зокрема) у Мінагрополітики, парламенті та скрізь, де є хоч «мікрон» інтересів аграріїв. Ми — професійне ЗМІ, а не кишенькові «інформ-додатки» на службі в окремих агродіячів та компаній.

Знайшлися ті, хто за N-ну кількість $ чи просто за щось інше (мені невідомо) поставив цю замовну «чорнуху» (адже жодного запиту на коментар про спростування чи підтвердження цієї інформації від цих видань не надходило). Та будьте певні: рота ви не закриєте AgroPolit.com! Ми докладемо утричі більше зусиль, аби ще пильніше придивлятися до того, що ви робите й не робите для сектору.

Я особисто готова стати тим громадським агроомбудсменом, який публічно викриватиме порушення та випадки корупції агрорегулятора.

Закликаю всіх, хто має факти, які вказують на корупцію чиновників Мінагрополітики, підпорядкованих йому відомств, держпідприємств, факти порушення ваших прав при отриманні держземлі у користування, видачі дотацій, вимог грошей за прискорення будь-яких питань тощо — повідомляйте нас про це на поштову адресу corruption.minagro@gmail.com  

Кілька днів тому ми святкували четверту річницю Майдану. Від початку він був символом кардинальних змін. Але ці 4 роки показали одну важливу річ: країна не зміниться без зусиль  кожного з вас! Не можна заснути ввечері в одному режимі, а прокинутися уранці — в іншому. Зміни принесе лише ваша активна позиція! Аграрії, допомагайте боротися з корупцією та порушенням закону.

 

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%