Реклама

Ферменти можуть замінити антибіотики при годівлі тварин — експерт

22 лютого 2018 120 0
Леонід Подобід, завідуючий лабораторією технології й селекції у тваринництві, доктор с/г наук
Kurkul.comЛеонід Подобід, завідуючий лабораторією технології й селекції у тваринництві, доктор с/г наук

Сьогодні вчені досліджують шляхи заміни антибіотиків природними альтернативними добавками в раціонах годівлі тварин. Найефективнішими є ферменти, які організм самостійно не виробляє. Про це розповів завідуючий лабораторією технології й селекції у тваринництві, доктор с/г наук Леонід Подобід під час доповіді на науково-практичному семінарі «Рішення для зменшення використання антибіотиків у тваринництві і птахівництві» в рамках виставки Агро Весна 2018, повідомляє Kurkul.com.

За словами вченого, ферменти покращують перетравлюваність їжі, тим самим зменшуючи кількість речовин, якими можуть живитися мікроорганізми патогенної флори.

«Антибіотична дія ферментів полягає в тому, що корисні мікроорганізми, що живуть у шлунково-кишковому тракті, харчуються тими ж поживними речовинами, що й сама тварина. А от патогенні бактерії живляться за рахунок залишків від процесу переварювання їжі», — повідомив Леонід Подобід.

Науковець додав, що чим більше залишається неперетравлених залишків, тим сприятливіші умови для розмноження хвороботворних бактерій.

 

Виконано за допомогою Disqus