Експорт равликів з України виріс у 120 разів

8 березня 2018 2827 0
Равлики Helix aspersa Maxima на фермі
nomadedesjardins.frРавлики Helix aspersa Maxima на фермі

Попит на равликів у світі не буде задоволений ще мінімум 10 років, тому інвестувати у їх розведення надзвичайно вигідно. Про це розповів Дмитро Недвига, заступник голови Асоціації «Равлик України», повідомляє Кurkul.com.

Окуповується цей бізнес усього за 6 місяців, адже саме стільки росте молодняк сірого середземноморського равлика Helix aspersa Maxima та Helix aspersa Muller — найбільш популярного та дорогого виду в Європі. 

Попит на равликів у Західній Європі та Азії вже давно випереджає пропозицію і, за оцінками експертів, не буде задоволений виробниками у найближче десятиліття.

Зараз у світі продається 420-450 тис. тонн цих молюсків на 10 млрд євро щорічно. Лише французький та італійський ринки разом складають понад 300 млн євро. При цьому Франція імпортує 80% равликів від своїх потреб, а Італія — 60%. Ціновий ринок також зростає на 4,5% річних.

Лідером серед покупців равликів залишається Китай з часткою у понад 40% світового імпорту. За ним розмістились у рейтинзі найбільших споживачів Франція, Італія, Греція, Бельгія, Румунія та Польща.

В Україні експорт харчових равликів зріс за 4 роки у 120 разів — з 3 тонн у 2013 році до 360 тонн у 2017. За сезон з 1 тонни маточного поголів'я равликів можна отримати 30-40 тонн приросту.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою