Відсутність держпідтримки та відкритого ринку землі гальмує розвиток овочівництва

17 квітня 2018 84 0
Ринок овочів потребує ринку землі й підтримки з боку держави
pixabay.comРинок овочів потребує ринку землі й підтримки з боку держави

Розвиток українського овочевого бізнесу заважають відсутність ринку землі та недостатня фінансова підтримка фермерів з боку держави. Про це розповів провідний аналітик компанії Pro-Consulting, Андрій Мокряков.

«Через мораторій на продаж сільськогосподарських земель, підприємства не мають можливості самостійно скуповувати землю і розвивати бізнес в довгостроковій перспективі. Той факт, що Україна залишається країною без ринку землі, поряд з Кубою, Венесуелою, Таджикистаном і Конго, говорить сам за себе. Без врегулювання прав власності на землю в Україні ми взагалі не можемо говорити про якісь перспективи в сільському господарстві», — розповів він.

На думку Андрій Мокрякова, державна підтримка аграрного сектору в Україні надходить, в основному, до виробників зернових та зернобобових. Дотації в сегменті овочівництва обмежуються пільговим кредитуванням і окремими програмами фінансування, що, на переконання експерта, недостатньо.

Заважають розвитку овочевого бізнесу й логістичні проблеми, такі як відсутність сучасних технологій зберігання, пакування і транспортування овочів.

«Тривала відсутність стимулів, необхідних для розвитку галузі, призвела до того, що обладнання для овочівництва в Україні не виробляється і потрібно імпортувати. Грає роль і відсутність можливості довгострокового планування на ринку, і девальвація гривні. А оскільки овочі швидко псуються, їх неможливо перевозити на великі відстані, не кажучи вже про експорт», — вважає Андрій Мокряков.

Втім, за прогнозами аналітика, ринок українських овочів буде щорічно зростати на 3-5%, навіть всупереч негативним факторам. Для більш серйозного розвитку потрібні драйвери росту, яких наразі немає.

Виконано за допомогою Disqus