Від отруєння загинули бджоли у двох областях

13 червня 2018 1826 0
На Кіровоградщині та Сумщині потруїлися бджоли
Kurkul.comНа Кіровоградщині та Сумщині потруїлися бджоли

У Добровеличківському районі Кіровоградської області загинули сотні бджолосімей. На Сумщині нараховують понад півтори тисячі загиблих бджолосімей.

Пасічники з Добровеличківки, Мар’ївки, Варваро-Олександрівки, Новолутківки та інших сіл Кіровоградщини скаржаться на масову загибель бджіл. Люди певні, сталося це після обробки полів отрутохімікатами. Про це повідомляє Кіровоградська правда.

За словами постраждалих бджолярів,голова місцевого фермерського господарства своєї провини не визнає. Вона запевняє, що давала оголошення в газету про оброку полів.

«Ми викликали селищного голову, склали акти про завдані збитки, але нам сказали, що в суді ми нічого не виграємо, бо в них мільйони, а в нас що…», — бідкаються пасічники.

Бджолярі кажуть, що їм «не по кишені» проводити аналізи та лабораторні дослідження, без яких не вдасться довести провину господарства.

«Нам сказали зібрати аналізи — три трилітрові банки мертвих бджіл, проби грунтів і ще там щось, і все це везти у Київ чи у Львів. А там аналіз одного зразка коштує майже 1800 грн, а на все треба 7-8 тис. і ще витрати на дорогу, а хто має такі гроші?! Фермерша сама зробила аналізи і каже, що у неї все чисто. Що ми можемо довести у суді?», — нарікає пасічник Василь Журба.

Пасічники запевняють, якщо керівник господарства не піде назустріч — у розпал жнив не випустять техніку господарства на поля.

На Сумщині збитки пасічників оцінюють десятками мільйонів гривень. Там з пасік не встигли зібрати навіть перший мед. ПРо це йдеться у сюжеті НТН.

«Це не тільки хобі, це мій заробіток та моє життя. Всі кошти, все своє здоров’я. Все власними руками робив», — говорить бджоляр Олександр Калініченко.

Він підраховує збитки — 2,5 тис. грн кожна бджолосім’я і сюди треба доадти і втрати від непроданого меду.

Пасічники переконані, що в усьому винні фермери. Вони запевняють, що навіть у повітрі відчувався запах хімікатів.

 

Виконано за допомогою Disqus