Дрібним виробникам Мінагро порадило отримати кошти у спадок замість дотацій

21 червня 2018 379 0
Дрібним виробникам Мінагро порадило отримати кошти у спадок замість дотацій
pixabay.com

Запропонований Урядом механізм дотацій не діє. У цьому дрібні виробники вина мали змогу переконатися самостійно. Адже для того, щоб отримати ліцензію на пільгових умовах вже має бути власний виробничий цех. Такий собі міні-спиртзавод. Де на це брати гроші — невідомо адже навіть чиновники з Мінагрополітики радять дочекатися коштів у спадок.

Під час свого виступу на Міжнародній конференції для галузей садівництва і переробки «Технології та інновації: від землі — до готового продукту» начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Віктор Костенко порадив дрібним виробникам отримати гроші у спадок, аби легалізувати виробництво своєї продукції.

Під час Конференції до чиновника звернувся пан Дмитро, який виробляє настоянки з купованої продукції, та запитав як йому узаконити та спростити своє виробництво.

На що Віктор Костенко відповів, що для цього виробника не має спрощеної процедури. Лише загальноприйнята і порадив звернутися у ДФС.

«Державна фіскальна служба. Вона видає ліцензії на право виробництва алкогольної продукції. Ось до них і звертайтеся. Там потрібно принести 3 документи: ваше звернення, сплату за ліцензію, атестат виробництва. На загальних підставах, не пільгових, як для дрібних виробників. І загалом жодних проблем. Ось і робіть. Всі інші підприємства так само як і ви: виготовляють продукцію, доводять до пуття, розливають», — розповів Віктор Костенко.

На що пан Дмитро запитався де ж взяти кошти на будівництво виробничих потужностей, які вимагають для отримання ліцензії.

«Все упирається у будівництво свого заводу. Виходить, мені потрібно будувати цілий завод. Просто де гроші брати? Малі підприємства завжди з чогось маленького починають. Просто неможливо одразу прийти і сказати: у мене 10 мільйонів, я хочу свій завод», — запитав виробник.

Чиновник мав таку відповідь — кошти можна отримати у спадок.

«Гроші зазвичай беруть у трьох варіантах: кошти отримують у грантах чи кредитах, залучають інвестиції або отримують у спадок. Тому обирайте один з варіантів», — сказав Віктор Костенко.

Така відповідь представника Мінагрополітики обурила інших учасників Конференції.

«Ось вам держаний підхід до нас, виробників. Ми тут напевно всі олігархи сидимо? Приїхали сюди поділитися, як витратити свої гроші на Канарах!? Доки ми будемо це терпіти? Зараз ми прожували і виплюнули. А людина пішла обпльована», — говорить заступник голови Гільдії медоварів України Володимир Дмитрук.

Володимир Дмитрук, який виробляє настоянки теж дивується, невже йому потрібно мати власний завод?

«Це державний чиновник йому сказав: спадок отримай, або піди десь там у карти виграй. Я роблю настоянку тільки воскової молі на спирту. Це що, мені треба завод спиртовий відкривати? Спиртову камеру ставити? Чи ту ж настоянку прополісу, яка людей від туберкульозу лікує? Це мені теж завод треба  будувати!? Ми непотрібні нікому в цій державі! Тому, що є олігархи, які мають свої спиртзаводи, які на тому роблять величезні гроші і платять відкати Міністерству. А ми нікому не потрібні — виживайте як хочете. Будеш мільйонером — ти наш друг. А так, кому ти потрібен!?», — говорить Володимир Дмитрук.

Виконано за допомогою Disqus