Садівники хочуть встановити ПДВ для галузі на рівні 7%

22 червня 2018 212 0
Садівники хочуть встановити ПДВ для галузі на рівні 7%
Kurkul.com

Садівники запропонували впровадити для галузі ставку ПДВ на рівні 7%, адже минулорічні дотації не дали бажаного результату. Про це йшлося під час зустріч Асоціації «УКРСАДПРОМ» з депутатами Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Про це повідомляє прес-служба Асоціації.

Чтайте більше:  Дрібним виробникам Мінагро порадило отримати кошти у спадок замість дотацій.

За даними «УКРСАДПРОМу», скасування спецрежиму ПДВ та впровадження у 2017 р. механізму дотацій сільськогосподарських товаровиробників не мало очікуваного ефекту для садівничої галузі. Існуючий механізм нарахування та виплати державних дотацій фактично призвів до дотування виробниками плодово-ягідної продукції інших галузей сільського господарства, а непрогнозованість виплат не дозволяє садівникам планувати виробничу діяльність, що призводить до росту споживчих цін.

Так, Асоціація виступила з пропозицією про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ставки ПДВ для сільськогосподарських підприємств, зокрема виробників плодово-ягідної продукції та горіхів, до 7%, що стане більш дієвим механізмом підтримки галузі.

За розрахунками  «УКРСАДПРОМу», запровадження зниженої ставки ПДВ у розмірі 7% сприятиме очікуваному зростанню бюджетних надходжень приблизно від 12 до 25%. Крім того, це дозволить виробникам заощадити 13% коштів, які вони повинні були сплатити податком на додану вартість, що дозволить акумулювати приблизно 125 млн. грн. для використання їх на розвиток виробництва (закупівля саджанців, закладка нових насаджень, витрати на добрива, засоби захисту рослин, технічна і технологічна модернізація виробничого процесу та ін.), знижуючи собівартість вирощуваної продукції.

Виконано за допомогою Disqus