Ринок «Шувар» пропонує ексклюзивні умови експорту для виробників кавунів

11 липня 2018 142 0
Ринок «Шувар» пропонує ексклюзивні умови експорту для виробників кавунів

У Львові відбувся круглий стіл «Сезон експорту українського кавуна-2018» на якому керівник напрямку «Овочі та фрукти» ринку «Шувар» Іван Федишин презентував учасникам Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва бізнес-модель експорту українського кавуна на базі інфраструктури «Шувар». Про це повідомляє uhbdp.org.

Україна експортує лише 10% кавунів, вирощених на півдні країни. Рекорд з експорту цієї ягоди встановили у 2010 р. — 40 тис. т. Проте, по побити чи навіть повторити цей рекорд не вдалося.

Попит на кавун в країнах ЄС за останні 7 років збільшився на 40%. Але експорт українського кавуна навіть після введення вільного режиму торгівлі з ЄС скоротився.

«Ми знаходимося недалеко від кордону, входимо у асоціацію ринків Європи та світу, маємо гарну репутацію. Ми можемо надати майданчик, на якому виробники кавунів сформують партію однорідної продукції, що відповідає вимогам ринку ЄС та анонсувати на фундації ринків, що існує такий товар, привести західного покупця. Але за якість товару відповідаєте ви, виробники. Ринок «Шувар» готовий взяти на себе функцію оцінки товару, щоб виробникам не довелося платити €600 за утилізацію кожної тонни неякісної продукції», — повідомив Іван Федишин.

Вимоги до виробників:

  • пакет документів виробника, документи, що підтверджують якість продукції;
  • продукція повинна бути складена в картонні ящики, розміщена на європалетах;
  • витриманий  калібр ягоди, без зовнішніх пошкоджень, доставлена із дотриманням норм температурного режиму.

«Шувар» формує товарну партію кавунів з продукції багатьох виробників, але виробник самостійно приймає рішення щодо продажу за запропонованою ціною, якщо ціна його не влаштовує, він може продавати продукцію на ринку у Львові.  Підготовку експортних документів робить «Шувар». Жодна транспортна компанія не візьметься транспортувати товар по нашим дорогам, і ці ризики виробники повинні взяти на себе.

Поляки починають імпортувати досить великі обсяги кавуна ще у травні. Українська продукція з’являється на цьому ринку лише в липні, коли обсяги споживання суттєво падають.         

«Стратегія розвитку раннього виробництва кавуна мусить бути прив’язана до експорту, бо на внутрішньому ринку є певні упередження, що ранній кавун – небезпечний», — каже керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

Самі ж виробники кавунів зазначають, що умови для експорту непрості, але вони готові вивчити пропозицію та ризикнути, бо європейський ринок — це стабільність, у якій має потребу кожен виробник.

Виконано за допомогою Disqus