Експерти прогнозують зниження ціни на кавуни

26 липня 2018 110 0
Експерти прогнозують зниження ціни на кавуни
pixabay.com

Кавуни дорожчають вже другий тиждень поспіль, що радує виробників. Проте, фермери і фахівці ринку вважають, що зростання ціни тимчасове, і зумовлене погіршенням погодних умов у головних виробничих регіонах. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Поточне зростання ціни на кавуни пов’язане здебільшого зі змінами погодних умов. На Півдні, де локалізоване виробництво, сьогодні часто йдуть дощі, вони заважають збирати кавун», — зазначає керівник департаменту маркетинг-аналітика гуртового ринку ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Вона додала, що одночасно з дощовою погодою на Півдні, погода в Центрі та на Заході почала налагоджуватися, і там вже доволі тепло.В таку погоду попит на кавун влітку завжди зростає.

«Але треба зауважити на тому, що загальна площа під кавунами в цьому сезоні принаймні не менша ніж рік том, тому із поліпшенням погодних умов цілком можливо, що ціни знов підуть вниз. Тоді фермери знов згадають, про необхідність розвивати збут поза межами країни. Наразі виробники сфокусовані тільки на цінах», — продовжує дає Тетяна Гетьман.

Сезон ранніх кавунів для більшості українських фермерів закінчився з незадовільними фінансовими результатами. Ціни на рівні 1,2-1,6 грн/кг не дозволяли компенсувати виробничі витрати.   

Станом на 25 липня, кавун в господарствах Херсонщини вже коштує 2,4-2,7 грн/кг. Таку ціну господарства вважають цілком задовільною, вона в 1,5 рази вища від минулорічної.

Експерти наголошують на тому, що прогнози падіння ціни можуть не виправдатись тільки у випадку погодних катаклізмів.  Так, наприклад, в минулому році в другій половині сезону кавун в Україні суттєво подорожчав через аномальну спеку.

Виконано за допомогою Disqus