Стало відомо дату підписання зернового меморандуму Мартинюка

9 серпня 2018 171 0
Стало відомо дату підписання зернового меморандуму Мартинюка
Kurkul.com

Учасники ринку вносять останні правки до зернового меморандуму на наступний МР. Дискусії з цього питання закінчаться до кінця цього тижня —попередньо на п’ятницю, 10 серпня, заплановано підписання. Про це повідомляє AgroPolit.com з посиланням на власні джерела на ринку.

За їх словами, така поспішність з офіційним оформленням документу викликана тим, що у вересні Мінагрополітики запровадить новий Держстандарт на пшеницю. В результаті цього кількість класів пшениці скоротиться з нинішніх 6-ти (5-ть продовольчої та 1 фуражна) до 4-х (3 продовольча і 1 фуражна).

Згідно меморандуму орієнтовний річний обсяг експорту продпшениці — 8 млн т. 

Так, в учасників ринку виникають наступні питання:

  • Перше — як працюватиме новий держстандарт по пшениці. Як пояснив президент УЗА Микола Горбачов, завезене на елеватори зерно з поля доведеться перекваліфікувати за новим стандартом.

«Відмінність нового стандарту полягає у методології визначення якості та розподілу по класах пшениці. Це об’ємний процес. Пшеницю мірятимемо за новим методом і вона залежно від цього відноситиметься до одного з 4-х класів», — каже він.

  • Друге — бізнес хоче бачити у меморандумі більш чітко виписаний механізм попередження від держави про можливу зупинку чи обмеження експорту, а також отримати гарантію, що в разі закриття вихід на зовні буде табу для всіх, в тому числі, й для державних зернотрейдерів (ДПЗКУ та Аграрного фонду).
  • Третє — у зернотрейдерів все одно лишається питання чи не виникне ситуація, коли при зміні Держстандарту по пшениці «під шумок» у меморандум включать пункт про те, що під 8 млн т потрапляє продовольча та фуражна пшениця.
Виконано за допомогою Disqus