Хвороби знищили 40% урожаю горіхів в Грузії

18 серпня 2018 222 0
Грибкові хвороби знищили 40% урожаю горіхів
Kurkul.comГрибкові хвороби знищили 40% урожаю горіхів

Грибкові хвороби знищили майже 40% врожаю горіхів у Грузії. Через низьку якість цьогорічних горіхів на ринку тримається низька закупівельна ціна, пишуть «Селянські відомості агробізнесу».

У минулому році фермери Грузії стикнулися з проблемою мраморного клопа, що знищив значну частину врожаю горіхів. У цьому році, завдяки активним діям Міністерства сільського господарства, їх стало значно менше. Незважаючи на це, ситуація в горіховому бізнесі залишається складною, і сфера стикається з новими викликами — якість головного продукту Західної Грузії погіршується через захворюваня. 

За словами місцевих фермерів, на сьогоднішній день шкода, що наноситься клопами, становить не більше 3-4% від показника минулого року, зате значно збільшилась кількість грибкових захворювань.

«Чи винні в цьому клопи — невідомо, але очевидно, що ми активно обробляємо хімікатами землю і врожай, але з точки зору поліпшення якості ніякого прогресу немає. Сьогодні горіхи з джерела процвітання перетворилися на джерело зубожіння. Люди сподіваються, що зможуть заробити, отримавши хороший урожай, але результатів немає ніяких. Якщо все так триватиме, то нам, напевно, доведеться переключитися на інші культури», — заявляють фермери.

Проблеми фермерам створюють і роботи по обробці землі засобами захисту, які веде Мністерство сільського господарства. У цьому процесі задіяна велика кількість техніки і площа оброблених земель зростає, однак для отримання бажаного ефекту — знищення клопів — потрібна і участь самих фермерів — в результаті багатьом доводиться обробляти землю додатково, за свій рахунок. З урахуванням того, що грошей у населення на придбання препаратів та техніки немає, мало хто може обробити свою землю сам. Відповідно, значна частина посівів горіхів залишається необробленою.

«У минулому році закупівельна оптова ціна кілограма горіхів становила 4-4,5 ларі, сьогодні — не більше 2-х. У нас дуже багато витрат, і така ціна не окупає їх. Асоціація виробників горіхів рекомендує нам притримати горіхи, і продати їх пізніше, восени, коли буде найвищий попит, і відповідно, ціна зросте. Але ми не можемо дозволити собі чекати ще півтора місяці, тому, що горіхи у нас і так неякісні, а якщо їх зберігати так довго, то вони остаточно зіпсуються. Загалом, ми в дуже складній ситуації», — кажуть фермери.

Виконано за допомогою Disqus