У Німеччині відмовляються від пестицидів заради бджіл

26 грудня 2018 63 0
У Німеччині відмовляються від пестицидів заради бджіл
pixabay.com

Останнім часом німецькі міста починають масово відмовлятися від застосування пестицидів. За цей рік, наприклад, кількість подібних населених пунктів зросла у 5 разів. Більше 460 муніципалітетів та міст Німеччини вже добровільно відмовились від хімічних обробок сільгоспкультур, щоб вберегти популяцію бджіл. Про це повідомляє SuperAgronom.com зпосиланням на topagrar.com.

Федеральна асоціація охорони навколишнього середовища та охорони природи Німеччини (BUND) з 1 грудня 2017 р. провадить регулярний моніторинг поселень, що приєдналися до стратегії збереження бджолиної популяції. Рік тому до цієї ініціативи долучилися 90 населених пунктів, цього року їх кількість збільшилася в 5 разів.

BUND пропонує екологічно чисту альтернативу використанню гербіцидів, інсектицидів і фунгіцидів. Крім того, впроваджується сприятлива для корисних комах-запилювачів практика вирощування квітів і трав. Керівники проекту запевняють, що в договорах оренди сільськогосподарських земель муніципалітети стали частіше вказувати положення, які обмежують, або зовсім забороняють використання пестицидів.

«Багато місцевих політиків хочуть щось зробити для захисту комах. Вони відчувають серйозну відповідальність по відношенню до людей і навколишнього середовища, тому і забороняють використання пестицидів на своїй землі», — заявила експерт з пестицидів BUND і директор проекту «Муніципалітет, вільний від пестицидів» Корінна Хьольцель.

У сільському господарстві, муніципалітетах і аматорських садових господарствах існують екологічно чисті альтернативи хімічному захисту рослин. Термічні або механічні процеси, використання рослин, стійких до захворювань, механічне видалення шкідників або добре відоме просапування забезпечують, відповідно до концепції BUND, багатий урожай без шкоди для корисних комах.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 12°

Вітер

1.2м/с

Опади

0.5мм

Вологість

61%