Безпечний та ефективний: вчені створять біопестицид проти картопляної молі

20 січня 2019 64 0
Безпечний та ефективний: вчені створять біопестицид проти картопляної молі
agroscience.com.uaБезпечний та ефективний: вчені створять біопестицид проти картопляної молі

Картопляна міль може призвести до втрат до 50% в польових умовах і до 100% в складських приміщеннях. Попри те, що багато виробників використовують інсектициди у сільськогосподарських культурах, вони не надто ефективні. Найбільш небезпечна стадія комахи — гусениця, що розвивається під землею або всередині бульби, поза досяжністю цих продуктів, повідомляє сайт agrarii-razom.com.ua.

Колумбія щороку вирощує близько 130 тисяч га картоплі. Однією з основних проблем є картопляна міль, яка вражає посіви, завдаючи шкоди врожаю. Група вчених з цієї країни довела, що найбільш ефективним способом боротьби з цим шкідником є ​​ризобактерія, і пропонують новий метод захисту культури картоплі з використанням природних і корисних бактерій.

На думку дослідників, ці бактерії постачають у рослину живильні речовини, захищають його від грибків, бактерій і комах, таким чином пом'якшуючи абіотичні стреси від посухи або затяжних дощів. У свою чергу, рослина надає ризобактеріям середовище, багате джерелами вуглецю та іншими елементами, які необхідні для розвитку цих корисних бактерій.

За словами вчених, передозування хімічними інсектицидами в сільськогосподарських культурах викликає серйозні проблеми. Це і збільшення собівартості на 14%, ризики розвитку стійкості шкідливих організмів до діючих речовин агрохімічних препаратів, скорочення популяції корисної мікрофауни, збільшення залишків пестицидів, небезпека інтоксикації у людей і тварин.

Щоб реалізувати цей проект на практиці, необхідно інокулювати насіння бульби ризобактеріями до або після посадки після аналізу різних природних і біологічних умов.

Виконано за допомогою Disqus