Ситуація з АЧС буде погіршуватися — прогноз

7 лютого 2019 76 0
Ситуація з АЧС буде погіршуватися — прогноз
pixabay.com

У поточному році кількість спалахів хвороби може зменшитися, проте виключно через значне скорочення поголів’я. Таку думку висловив екс-президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич, передає agro-yug.com.ua.

«На превеликий жаль, ситуація із АЧС та боротьбою із захворюванням незмінна. АЧС триває в Україні не перший рік, і у 2019 р. ми не поборемо хворобу, ситуація буде погіршуватися. З 2014 р. в Україні свиней поменшало на 40%. Лише через це цього року ми побачимо кількісне зменшення спалахів захворювання. Не тому, що ми долатимемо хворобу, а тому, зменшилася кількість тварин, які можуть захворіти на АЧС. Це буде оманлива статистика», — пояснив він.

Контролювати АЧС має Держпродспоживслужба. Але відомство не впоралося із завданням.

«У Держпродспоживслужби немає інструментів боротьби із хворобою. Я лишаюсь прихильником тієї думки, що не можна було руйнувати ветсанітарну службу. Зарано ми це зробили. За часів її дії був санітарний контроль за продуктами харчування, була контрольована ситуація із АЧС. А зараз систему зруйнували — а взамін нічого не побудували. Тому, не лише із АЧС, а й по системі безпеки і якості продуктів у нас панує повний хаос», — пояснив експерт.

Виконано за допомогою Disqus