У промислових теплицях України почали збирати огірки врожаю 2019 року

13 лютого 2019 1544 0
У промислових теплицях України почали збирати огірки врожаю 2019 року
pixabay.com

Цього тижня промислові теплиці України почали збирати перший врожай огірка 2019 р. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Маркетинговий рік в більшості теплиць розпочався із запізненням, мінімум на 2 тижні, а площі під «зимовими» теплицями скоротились на 15%. Якщо, ще у 2018 р., загальна площа таких теплиць становила близько 210 га, то у 2019 р. ―180 га.

«Скорочення площ і відносно пізній початок сезону пов’язаний із досить складними умовами ведення тепличного бізнесу в Україні ― конкуренція із імпортом не зменшується, а собівартість українського огірка, навпаки, зростає. Більш-менш непогано почувають себе власники сучасних тепличних комплексів, але їх частка в структурі загальної площі «зимових» теплиць не перевищує 50 %. В теплицях старого типу витрати на опалення дуже високі, з урахуванням постійно зростаючих тарифів на газ, зрозуміло, що в таких комплексах вирощувати огірок із задовільною собівартістю дедалі важче», ― повідомила СЕО ТД «Калинівка-Преміум», який є власником Калинівського тепличного комбінату, Марія Антонова.

Проте, споживання тепличного огірка в Україні зростає і цим, насамперед, користуються імпортери. За даними «Інфо-Шувар», в 2018 р. Україна імпортувала 12,6 тис. т огірка. Для порівняння, у 2017 р. імпорт становив 9,2 тис. т, а в 2016 р. ― 9 тис. т.

Перші партії українських огірків виробники пропонують по 58-65 грн/кг, приблизно з таких самих цін стартував минулий сезон. На гуртових ринках діапазон цін ще ширший. Огірки пропонується по 53-68 грн/кг. В мінімальному діапазоні цін 53-56 грн/кг оператори гуртових ринків імпортну продукцію.

«В Україні сезон вітчизняного огірка триває з другої половини лютого по жовтень. В зимовий період вирощувати огірок в українських теплицях ― досить дороге і економічно необґрунтоване задоволення. Наші кліматичні умови не дозволяють нам взимку отримувати огірок із собівартістю, яка б дозволяла конкурувати із цінами на огірок з Туреччини, де клімат є набагато теплішим», ― зазначила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Вона наголосила, що це не означає що український тепличний бізнес рухається до повного занепаду, він навпаки демонструє досить чіткі риси розвитку у вигляді зростання обсягів експорту із зміною вектору до країн ЄС.

Виконано за допомогою Disqus