На Запоріжжі відновлять зрошення на 32 тисячах га

22 лютого 2019 123 0
На Запоріжжі відновлять зрошення на 32 тисячах га

До 2021 р. для 70 землекористувачів із 10 районів Запоріжжя заплановано відновити зрошення на загальній площі майже 32 тис. га. Про це повідомила прес-служба Запорізької ОДА.
 
Наразі на Запоріжжі обліковується 241,1 тис. га зрошуваних земель, які займають 12% ріллі. За минулий рік полив в області здійснено на площі 53,22 тис. га (22% від наявного фонду).
 
За словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра Ясинецького, територія Запорізької області розташована в зоні недостатнього та нестійкого зволоження. Торішні жнива для аграріїв області видалися дуже складними. У результаті погодних умов збирання зернобобових культур розпочалося на два тижні раніше звичайного строку.

«Наразі в області обліковується 241,1 тис. га зрошуваних земель, які займають 12% ріллі. Із загальної площі зрошуваних земель: 86,8 тис. га знаходиться у комунальній власності; 56,9 тис. га — на балансі приватних фермерських та колективних підприємств; 26,3 тис. га — у державній власності; 71,3 тис. га — безгосподарських меліоративних систем», — йдеться у повідомленні.

У 2018 р. фактичний полив в області здійснено на площі 53,22 тис. га, що становить 22% від наявного фонду. За останні п’ять років водокористувачами за власні кошти придбано до 100 одиниць дощувальної техніки, відновлено полив та впроваджено краплинне зрошення на площі 10 тис. га. У аграріїв області з кожним роком виникає все більша потреба додаткового відновлення поливу на зрошуваних землях.

Враховуючи те, що багатьма підприємствами зрошувані землі десятиліттями не використовувалися, меліоративні системи виходили з ладу і поступово розкрадалися, Департаментом були внесені зміни до Програми збереження та відтворення родючості ґрунтів у Запорізькій області на 2014-2018 рр., якими передбачено виділення з обласного бюджету коштів на проведення проектно-вишукувальних робіт щодо обстеження площ на предмет придатності їх для зрошення та визначення орієнтовних капітальних вкладень у розвиток меліорації.

Виконано за допомогою Disqus