Українець врятував канадських бізонів від бійні та куль мисливців

22 лютого 2019 129 0
Українець врятував канадських бізонів від бійні та куль мисливців
Facebook

Українець Тарас Казна (Казнистий) у 1976 р. втік до Канади від радянського ярма, маючи на руках лише рукописи власних віршів. Там чоловік придбав стадо бізонів та навчив їх розуміти українську мову. Про це йдеться в матеріалі «Свій серед бізонів — моряк, поет, фермер Тарас Казна» на Kurkul.com.

Опинившись у Канаді, чоловік працював на різних роботах, владав гроші у власну землю та мріяв про одне —  створити в лісах Альберти частинку України з білою хатинкою, садком вишневим та красунею-дружиною українкою.

Одного разу, працюючи на нафтовидобувній вишці, Тарас Казна побачив бізонів. Тут вони ходили поруч: могутні, первісні. Розговорився з їхнім власником. Той розповів, що з великого колись стада залишилось нині лише 24 старі тварини. Та й ті мали скоро потрапити під кулі мисливців чи піти на стейки.

Тарас Казна не міг цього допустити. У 2007 р. він на свої заощадження купив стадо бізонів та оселив на власній землі. З того часу розпочалася нова сторінка його життя.

Він знімав тематичні відео, які викладав на власний канал на Youtube. Робив цікаві спостереження за життям тварин, кожну особину відрізняв від одноплемінників, знав характер та звички. Зазвичай полохливі та обережні бізони охоче йшли до українця, дозволяли себе пестити.

На власних угіддях Тарас Казна у кращі часи мав 78 голів бізонів на кількох гектарах. Але тварини потребували все більше грошей і сил на утримання. За 9 років розведення бізонів пан Тарас не міг дозволити собі надовго відлучатись із ферми.

«Колись довелося відлучитись із ферми. В цей час приїхали туристи, бажаючи зробити селфі з бізонами. І кликали їх, і підманювали, але тварини так і не вийшли. Мій сусід побачив те і відповів, що бізони розуміють лише українську мову і на англомовні заклики не вийдуть», — йдеться у повідомленні.

У 2016 р. Тарас Казна скоротив поголів'я до 28 голів дорослих та 10 телят. Мав мрію знайти інвестора, якому продав би стадо та землю чи вів господарство на партнерських засадах. Після серії роликів в інтернеті відгукнулись бізнесмени з Китаю. Хоча найбільше б хотів передати справу співвітчизникам. Наприклад, створити заповідник.

Але він не встиг втілити мрію в життя. Чоловік раптово помер 18 грудня 2016 р.

Виконано за допомогою Disqus