Агрокліматичні зони України змістилися на 200 км

4 березня 2019 330 0
Агрокліматичні зони України змістилися на 200 км
pixabay.com

Зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла агрокліматичні зони України — Степ, Лісостеп та Полісся — зазнають кардинальних змін, значно змістившись на північ. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на landlord.ua.

Україна складається з трьох агрокліматичних зон: Степ, Лісостеп, Полісся. Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер же, зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла, ці агрокліматичні зони зміщуються.

За даними синоптиків, зони поступово зміщуються на північ. Підвищення температури на 1°С зсуває межу агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. А температура зросла на цілих 2°С. Таким чином межа кліматичних зон змістилася на цілих 200 км.

«Весни будуть «маленькими». І це вже відбувається, хоч і повільно. Не обов’язково щороку і всюди, але відбувається. Це дуже-дуже повільний, але невідворотній процес», — зауважив швейцарський клiматолог, генеральний директор сервісу прогнозу погоди Meteoblue Карл Гутброд.

Тож умови для культивування звичних українцям культур значно погіршаться.

За словами начальника відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяни Адаменко, зі зміною клімату поступово зникає зона Полісся. Наразі ця зона теплішає навіть швидше за Південь.

«30 років тому на Херсонщині кількість посушливих днів становила 30-40 на рік, сьогодні — 60-70. На Львівщині плюс 30°С колись взагалі було дивним. А наразі таких днів — 10-20 за літо. Це досить значні підвищення. Через них починаються незворотні зміни клімату», — зауважила Тетяна Адаменко.

Виконано за допомогою Disqus