Через зміни клімату вінницький фермер втричі збільшує площі під зрошенням

29 листопада 2018 254 0
Через зміни клімату вінницький фермер втричі збільшує площі під зрошенням

У ТОВ «Діброва і К», що працює в с. Мізяків на Вінниччині, найближчим часом планують обладнати зрошувальні системи майже на половині своїх площ. Зараз під зрошенням у господарстві перебувають 206 га землі, однак у 2019 р. цей показник зросте майже втричі. Загальний обсяг полів під поливом складе близько 683 га.

Про це в рамках спільного проекту Kurkul.com та ПУМБ «Хвала рукам, що пахнуть хлібом» розповів управляючий директор господарства «Діброва і К» Степан Зулинський

«Ситуація із опадами в нашому районі критична. Скажімо так, якщо повсюди йде дощ, то в нас його немає. Коли у Вінниці опади становлять 20 мм, то в нас може випасти усього 2 мм . Наприклад, цього року ми мали від снігу до колосу аж 13 мм опадів за 4 рази. А навесні температура повітря піднімалася аж до 35 градусів. Так що ми майже як в Херсоні», — розповідає фермер.

Через складні агрокліматичні умови у господарстві «Діброва і К» вирішили інвестувати в системи зрошення, аби отримувати хороші врожаї. Сьогодні на полях працюють   агрегати Zimmatic Lindsay, а згодом будуть встановлені системи Valley та Netafim.

«Але зрошення —  це не тільки доставка води до рослин, а ще й можливість годувати рослину тоді, коли їй це потрібно. Фертигація — дуже важливий момент у зрошенні. Полив дасть, звичайно, надбавку врожайності, але вона може бути не настільки істотною, на скільки хотілося б. А якщо постійно є волога, то у рослин з’являється  можливість добре засвоїти добрива і отримати їх у доступних формах. Якщо використовувати «краплю» тільки для доставки води, то вона ніколи не окупиться», — переконаний керівник господарства.

Степан Зулинський упевнений: якщо не інвестувати у виробництво, то зрештою будь-який виробник «упреться» у визначений показник EBITDA з гектара і просто не зможе його «перестрибнути». За його словами, керівництво агрофірми «Діброва і К» планує свою діяльність мінімум на п'ять років уперед та має амбітні технологічні плани. Це дасть господарству суттєву ринкову перевагу в недалекому майбутньому.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 12°

Вітер

1.2м/с

Опади

0.5мм

Вологість

61%