Новий український сорт часнику вперше висадили на 50 га

10 березня 2019 5185 0
Однозубка часнику
Kurkul.comОднозубка часнику

Дніпровська компанія «Чистий продукт» вже 12 років займається вирощуванням часнику. Починалося все з 1 га, а зараз площі під цією культурою коливаються в районі 100 га. А в 2018 році господарство зареєструвало свій власний сорт Ірен, і почали вирощувати його вже повними обсягами, близько 50 га — як на продаж, так і на посадковий матеріал. Про це agro-yug.com.ua розповів засновник компанії Сергій Паращенко.

«Ми напрацьовували сорти, намагалися працювати за ліцензійними сортам, в основному це був Харківський інститут селекції, там два сорти: Дюшес і Американський білий. Ми з ними увійшли в тісне співробітництво, і років 3-4 брали у них за ліцензією насіннєві форми часнику. Множили це все, робили вибір, порівнювали, і паралельно велася селекція свого сорту, місцевого, який ми порівнювали з тими сортами. І ось через 10 повних років, в 2018 році, зареєстрували свій власний сорт часнику — Ірен», — розповідає Паращенко.

Він зазначає, що даний сорт показав свою перевагу над іншими сортами. А саме, стабільність перезимівлі, якісний урожай, стійкість до хвороб, а також велику питому вагу і хорошу лежкість.

«Коли ми беремо «воздушку» Ірен в руку і точно таку ж «воздушку» іншого сорту, одного калібру, однієї фракції, і кладем на ваги, то це різниця 20-25%. Крім цього, коли ми беремо 4 мм+, ми менше калібр і не розглядаємо в своєму виробництві, то з 10 рослин якогось сорту буде набагато менше 4 мм+ ніж з тих же 10 рослин Ірен, і за вагою і за кількістю. Це теж дуже важливий фактор, тому що рослини ще знаходяться в активному життєвому циклі, вони не вироджуються», — стверджує засновник господарства.

Зараз ТОВ «Чистий продукт» після проходження реєстрації нового сорту намагається впроваджувати технологію клонового відбору.

«Також на порядку денному стоїть розмноження лабораторної in vitro цього сорту, щоб зробити його ідеальну чистоту», — додає Паращенко.

Компанія вже почала прийом замовлень на урожай цього року даного сорту. Правда, продаж здійснюватиметься тільки за ліцензійними договорами для того, щоб відслідковувати його популяцію по всій території України.

Виконано за допомогою Disqus