Експорт українського яблука до Близького Сходу та Азії може скоротитись

15 березня 2019 65 0
Експорт українського яблука до Близького Сходу та Азії може скоротитись

В українських сховищах стрімко зменшуються запаси яблук. Обмежена пропозиція не дозволила в повній мірі розкрити весь потенціал українського яблука в країнах, які готові були платити за нього найвищу ціну — країни Південної Азії та Близького Сходу. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Сьогодні ми маємо дефіцит яблука експортної якості на фоні надлишкової пропозиції на внутрішньому ринку, яка, до речі, продовжує зростати. Далеко не всі господарства сьогодні можуть розраховувати на відносно високу ціну, навіть, на внутрішньому ринку, тому що в багатьох якість яблука помітно погіршилась під час зберігання. Про експорт такої продукції мова взагалі не йде. Тому, тиск на внутрішні ціни може лише посилитись найближчими днями», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Цього року Україні вдалося суттєво збільшити обсяг експорту яблука, але головним досягненням цього сезону експерти ринку називають суттєве розширення географії експорту. Так, в ТОП-країн-покупців потрапили ОАЕ, Великобританія, Лівія, Саудівська Аравія, Ірак, Сингапур, Малайзія, Шрі-Ланка. Втім, навесні коло іноземних покупців може суттєво скоротитись. Причина — відсутність в Україні яблука експортної якості в кількості, яка б дозволила виконати вимоги покупця щодо забезпечення графіку постачання до кінця сезону.

«В українських сховищах майже закінчилось яблуко, з яким можна було б гідно виглядати на «дорогих» ринках збуту. Сорт Роял Гала є найбільш популярним в країнах Азії та Близького Сходу, але в Україні сьогодні існує дуже обмежена кількість господарств, які можуть виконати замовлення, навіть, мінімального об’єму, яке передбачає 2-3 контейнери яблука відповідної якості протягом тижня та повторити такий тиждень декілька разів по чітко визначеному графіку», — зазначив керівник «АУСП Фрут» Володимир Гуржій.

Як зазначив експерт, поточний сезон дав можливість українським трейдерам ще більше заглибитись в нюанси експорту яблука. До існуючих додався цілий пласт нових проблем, без вирішення яких, подальший розвиток яблучного експорту в Україні неможливий.

Він впевнений, такі сорти як Гала (смугастих клонів, еталоном яких є клон Роял), Ред Делішес (темно забарвлені клони, яскраво вираженої видовженої форми плодів), Фуджі (із забарвленням 70%+ червоного), Гренні Сміт (тільки зеленого кольору) в садах України можна вирощувати не гіршої якості, ніж в садах Італії і точно краще, ніж в Польщі. Але українські трейдери, при знайомстві із іноземними покупцями, одразу ж намагаються запропонувати таку ж саму ціну, яку пропонують поляки, або, навіть, нижчу і це серйозна стратегічна помилка в розвитку експортного напрямку.

Фахівці «Інфо-Шувар» наголошують на тому, що зменшення поставок назовні негативно відіб’ється на внутрішніх цінах, продавати неякісне яблуко стане ще важче.

Виконано за допомогою Disqus