Весна в Україні буде теплішою звичайного — метеорологи

20 березня 2019 165 0
Весна в Україні буде теплішою звичайного — метеорологи

Цього року весна в Україні на кілька градусів теплішою, ніж зазвичай. Проте на початку квітня буде похолодання. Таким прогнозом поділилася завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова, передає interfax.com.ua.

За її словами, з кінця березня - початку квітня можливе змінне короткострокове зниження температури, може доходити до заморозків. Орієнтовно з 10 до 20 квітня температура підніматиметься вище норми, до 28 градусів тепла, але в разі хмарності температура може бути трохи нижче — до 20-22 градусів.

Загалом на всій території України у квітні показник середньої місячної температури буде вище на 2 градуси. Залежно від регіону температура буде від 9 до 11 градусів.

На початку травня також зберігатиметься висока температура, а після 20 числа очікується похолодання з опадами, шквальними вітрами і, можливо, градом. На початку червня зберігатиметься не дуже тепла погода з можливими опадами.

У травні середньомісячна температура повітря очікується на 2-3 градуси вище норми і становитиме від 15-17 градусів на заході та до 17-18 градусів на решті території країни.

Що стосується опадів, то їхня кількість поступово скорочуватиметься і загалом у квітні їх буде не багато, особливо з другої половини місяця. Із середини травня норма опадів стабілізується і збережеться до середини червня на рівні 1-2 мм на день.

Виконано за допомогою Disqus