Імпорт азотних добрив в Україну перевищив експорт у 7 разів

25 березня 2019 356 0
Імпорт азотних добрив в Україну перевищив експорт у 7 разів
superdachnik.pp.ua

Імпорт азотних добрив в Україну за січень-лютий 2019 р. у 7,5 разів перевищив їх експорт і склав 489,9 тис. т. В той час, як експорт — 64,9 т. Про це повідомляє pro-consulting.ua.

Незважаючи на високий рівень імпорту, Україна все одно залишається країною з одним з найнижчих показників по використанню добрив на гектар землі.

Всього за 2018 р. до України було імпортовано 1358,2 тис. т азотних добрив, експорт за той же період склав 341,4 тис. т.

Частка імпортних добрив значно перевищує вітчизняні на українському ринку в зв'язку з низькою пропозицією продукції українського виробництва і постійними простоями, викликаними економічними і політичними причинами.

За використанням добрив на гектар Україна відстає від більш розвинених країн, де рівень внесення добрив в 2-3 рази вище, ніж в Україні. Навіть якщо не враховувати той факт, що Україна має найбільш родючі землі, експерти відзначають, що обсяг застосування все ще залишається на мінімальному рівні. Низький обсяг використання добрив пов'язаний з високою часткою інших складових собівартості сільськогосподарської продукції: високі кредитні ставки, нестабільність курсу національної валюти і залежність цін на с/г продукцію від ситуації на світових ринках.

Надалі аналітики прогнозують збільшення використання добрив на тлі зростаючих обсягів валового збору врожаю зернових і плодоовочевих культур.

Виконано за допомогою Disqus