Через порушення законодавства у фермера можуть вилучити 94 га землі

27 березня 2019 217 0
Через порушення законодавства у фермера можуть вилучити 94 га землі

Бориспільська місцева прокуратура виявила порушення вимог земельного законодавства під час оформлення права оренди на земельні ділянки для ведення фермерського господарства на території Переяслав-Хмельницького району Київської області. Було встановлено, що фермер незаконно використовував 94 га землі. Повідомляє Вісник Переяславщини.

Головним управлінням Держгеокадастру у Київській області упродовж 2016-2017 рр. було надано фізичній особі в оренду 3 земельні ділянки для ведення фермерського господарства. Ділянки знаходяться на території Ташанської, Переяславської та Ковалинської сільських рад Переяслав-Хмельницького. Їх загальна площа 94 га.

ГУ Держгеокадастру було створено передумови для штучного використання процедури створення фермерського господарства та пільгового отримання у користування земель державної власності.

Тому Бориспільська місцева прокуратура скерувала до суду позовну заяву з метою повернення до державної власності 94 га земель сільськогосподарського призначення.

Також прокуратурою було встановлено, що фермер вже мав в користуванні близько 300 га земель сільськогосподарського призначення. Ці землі знаходяться на території Тетіївського, Володарського, Баришівського районів Київської області. Отримані вони були на пільгових умовах, без проведення земельних торгів.

Окрім того, при оформленні права оренди Головним управлінням Держгеокадастру у Київській області необґрунтовано визначено мінімальний розмір орендних ставок у договорах. Він був майже у 5 разів менший від встановленого за результатами проведення земельних торгів.

Виконано за допомогою Disqus