Кіровоградська прокуратура зупинила незаконне використання 37 га державних земель

9 лютого 2018 217 0
На Кіровоградщині фермер незаконно використовував 37 га державних земель
На Кіровоградщині фермер незаконно використовував 37 га державних земель

За поданням прокуратури Кіровоградської області фермерське господарство зобовязали повернути з протиправного користування дві земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 37 га вартістю 790 тис. грн. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Із січня 2013 р. розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності, розташованих за межами населених пунктів, мають право Держгеокадастр України та його територіальні органи.

Проте Долинівська сільська рада Гайворонського району дозволила укладання тимчасових угод користування земельними ділянками, у тому числі двома спірними земельними ділянками.

На підставі рішення сесії між сільською радою та фермерським господарством було укладено угоду на право користування землями, що розташовані поза межами населеного пункту та навіть не пройшли державну реєстрацію речових прав та обтяжень на нерухоме майно.

Позов прокуратури було задоволено рішенням Господарського суду Кіровоградської області. Незаконний пункт рішення органу місцевого самоврядування скасовано, а спірні земельні ділянки повернуто у власність держави.

Виконано за допомогою Disqus

- 4° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%