Ціни на молоко-сировину стрімко знижуються

28 березня 2019 889 0
Ціни на молоко-сировину стрімко знижуються
pixabay.com

З початку року закупівельна ціна на молоко-сировину знизилася на 70 коп/л і коштує зараз 9,5 грн/л. Про це повідомили в Асоціації виробників молока.

«Не зважаючи на цілком обґрунтоване очікування стабілізації вітчизняного ринку на фоні впевненого зростання цін на молочну сировину у світі, на вітчизняному ринку переробні підприємства стрімко знижують закупівельні ціни на молоко-сировину», — йдеться у повідомленні.

За словами представників переробних підприємств, основною причиною зниження ціни є заборона постачати свою продукцію до країн СНД — Россільгоспнагляд оголосив про посилення контролю за ввезенням сирного продукту з країн СНД, в тому числі Білорусі, куди українські переробники збувають свій продукт.

«У 2013 р. 70% експорту молочної продукції йшло на ринок Росії. Сьогоднішня ситуація змушує констатувати, що за 6 років агресії Росії проти України переробна галузь так і не спромоглася достатньою мірою переорієнтуватися на нові продукти та нові експортні ринки — вітчизняний ринок молочної продукції, а разом з ним і молока-сировини, залишається залежним від РФ. Це ставить під загрозу всю галузь молочного скотарства», — вважає віце-президент АВМ Ганна Лавренюк.

Вона додала, що після підсилення контролю Россільгоспнаглядом, переробники намагаються «перекрити» свої збитки за рахунок зниження цін на молоко-сировину.

Виконано за допомогою Disqus