Способи підвищення продуктивності молочнотоварних ферм шукають по обидва боки Атлантики. Сьогодні ви маєте змогу познайомитись із роздумами Анджела Абуело, доцента факультету клінічної медицини крупних тварин Університету штату Мічиган. Науковець, який не уявляє себе в іншій царині, крім ветеринарії, тісно співпрацює з виробниками, щедро ділиться теоретичними знаннями та практичними спостереженнями з фермерами всього світу.
Аби впевнитись у експертній оцінці Анджела Абуело, слід згадати специфіку штату Мічиган. Це сільськогосподарський регіон, де знаходиться більш ніж 1500 молочних ферм, які утримують 428 000 корів. За даними компанії United Dairy Industry of Michigan, ці тварини дали понад 11,2 мільярдів фунтів (понад 5 млрд кг) молока у 2017 р., що дозволило штату зайняти п’яте місце у США за показником загальних надоїв.
За оцінками Національної системи моніторингу здоров’я тварин Міністерства сільського господарства США, падіж худоби та телят у 2015 р. коштував галузі $3,8 мрд США. Більшість смертей трапилися протягом перших 60 днів після народження, при чому 80 відсотків випадків ― через інфекційні хвороби. Саме це спонукало науковців шукати шляхи зміцнення імунітету молодняку.
Беручи до уваги цінність галузі, масштаби виробництва, Анджел Абуело наголошує на важливості дослідження здоров’я молочної худоби та її продуктивності. Особливо слід моніторити процес вирощування телят.
Консолідація з іншими виробниками. Згуртованість, обмін досвідом, підтримка колег допомагає гуртом досягти мети — отримати високопродуктивне і здорове дійне стадо.
Довідка: Анджел Абуело
Посада: Доцент, факультет клінічної медицини крупних тварин Університету штату МічиганПочаток роботи в Університеті штату Мічиган: 2017
Освіта: Диплом з ветеринарної медицини (еквівалент ветеринарного лікаря), кандидат медичних наук та магістр у сфері дослідницької діяльності з ветеринарної медицини та охорони здоров’я тварин, Університет Сантьяго-де-Компостела; магістр наук, Королівський ветеринарний коледж Лондонського університету; дипломований спеціаліст, Американська рада практикуючих ветеринарних лікарів – спеціальність: практика молочного господарства; дипломований спеціаліст, Європейський коледж організації охорони здоров’я великої рогатої худоби; післядипломна ветеринарна освіта, Королівський ветеринарний коледж Лондонського університету.
Рідне місто: Сантьяго-де-Компостела, Галісія, Іспанія
Анджела Абуело з дитинства цікавився ВРХ. Його родина тримала молочну ферму у муніципалітеті Арсуа, спільнота Галісія, Іспаніяі. Саме почали проявлятися його допитливість, аналітичний склад розуму та любов до живого.
Після закінчення середньої школи іспанські студенти можуть вступити безпосередньо до ветеринарної школи. Анджела Абуело отримав диплом з ветеринарної медицини та ступінь доктора в Університеті Сантьяго-де-Компостела. Після цього він навчався у клінічній ординатурі у Мюнхені, Німеччина. Крім того, він отримав ступінь магістра у Королівському ветеринарному коледжі Лондонського університету. Абуело отримав професійну сертифікацію з охорони здоров’я великої рогатої худоби та мав наміри займатися клінічною ветеринарією, однак під час навчання він більш заглибився у дослідження.
У процесі вивчення інфекційних хвороб Абуело проявив інтерес до молочних господарств задовго до своєї дослідницької кар’єри. Як розповідає сам ветеринар:
«Я завжди любив тварин, особливо корів. Я знав, що я хочу, щоб моя кар’єра була пов’язана із ними. З самого початку мого навчання цікавився, чому ми маємо так багато даних про корову, але так мало про теля. Це може бути пов’язано з тим, що корова дає молоко вже зараз і в цей момент є цінною та приносить прибуток фермеру. Але ми пам’ятаємо, що теля у майбутньому перетвориться на корову, яка дає молоко. Якщо допустимо недоліки на початку життя молодняку, ми не станемо успішними виробниками».
Бліц відповіді Анджел Абуело
Особа, яка вплинула на світогляд або надихнула: Лорейн Сорділло (професор Університету штату Мічиган та кафедри Медоубрук з охорони здоров’я та розвитку сільськогосподарських тварин у Коледжі ветеринарної медицини) . Ця людина стала мене за взірець та наставником у дослідницькій діяльності.
Якби не був дослідником, то став в би: Якби не займався дослідженнями, все одно став ветеринаром. Не лякає бруд на руках, приваблює можливість безпосередньо взаємодіяти з виробниками.
Де я бачу себе через п’ять років: Як і зараз у ветеринарії. Тому сподіваюся розвиватися та продовжувати надавати послугам виробникам штату Мічиган. Це насправді віддана спільнота виробників. Я отримую велике задоволення від взаємодії з ними. Мене здивувало, наскільки вони близькі та наскільки підтримують один одного у спробах вирішити проблеми, маючи при цьому спільну місію. Я не завжди проходив через це у всіх місцях, у яких я працював
Матеріал підготовано за використання статті Рудольфа Кемерона для журналу Futures.msu.edu
© Марина Солонар, Kurkul.com, 2019 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.