Експерти радять вирощувати енергетичні культури конвеєром

29 березня 2019 377 0
Експерти радять вирощувати енергетичні культури конвеєром
pixabay.com

В Інституті біоенергетичних культур та цукрових буряків розробили та запатентували технологію вирощування змішаних посівів енергетичних культур і вважають, що за нею майбутнє. Тим, хто вирішив вирощувати енергетичні культури, в інституті радять не робити ставку на одну з них, а організувати енергетичний конвеєр. Повідомляє agroday.com.

За існуючими оцінками, 20-40 млн га землі в Європі надлишкові, з погляду традиційного сільськогосподарського виробництва. Ці землі можна використати для різноманітних цілей, однією з яких є вирощування енергетичних культур.

Багатообіцяючими для енергетичних цілей культурами в Україні є швидкоростучі дерева (плантації різних видів верби і тополі), міскантус (Miscanthus) і сорго (Sweet Sorghum). Вони можуть використовуватися для спалювання і виробництва тепла й електроенергії.

Іншою  перспективною можливістю є виробництво рідких палив, наприклад, з ріпаку.

Енергетичну вербу радять вирощувати поруч із міскантусом або світчграсом.

Окрім того, комбінація двох останніх культур робить зручнішим процес збирання біомаси: досвід показує, що світчграс взимку вилягає під снігом, натомість тверде стебло міскантусу його підтримує.

Виконано за допомогою Disqus