Наприкінці сезону овочі борщового набору подешевшали

2 квітня 2019 68 0
Наприкінці сезону овочі борщового набору подешевшали
vchaspik.ua

На початку квітня підбиваються перші підсумки овочевого сезону.Сезон 2018/2019 рр. виявився унікальним: ціни на більшість видів «борщового набору» почали зростати в листопаді, досягли пікових показників в грудні, а вже в січні, тенденція стрімко змінилась на протилежну. Про це повідомляє «Іфно-Шувар».

«Події на ринку «борщового набору» вчергове показали, наскільки цей бізнес може бути ризикованим, перед усім, для трейдерів, які все ще намагаються заробляти на сезонних перепадах цін. Абсолютна більшість українських фермерів і трейдерів взагалі не планують продажі на сезон, тому, в Україні періоди гострого дефіциту змінюються суттєвим збільшенням пропозиції, часто, за рахунок імпорту. В таких умовах, коливання цін — цілком логічне явище, наслідком якого є фінансові втрати, передусім, для тих, хто до останнього очікує кращої ціни», — зауважила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Протягом березня, крім білоголової капусти, подешевшали всі видів овочів «борщового набору». На початок квітня, ціни на моркву та буряк просіли до рівня жовтня.

Дуже неоднозначною виглядає ситуація із ріпчастою цибулею: її вартість за період зберігання зросла в 1,5 рази, але далеко не всі на цьому заробили. Ті трейдери, які імпортували цибулю в грудні та січні не змогли багато заробити — протягом першого місяця весни цибуля подешевшала на 15-20%.

Поточний сезон нарешті потішив виробників картоплі, вперше за останні кілька років, картопля за період зберігання подорожчала в 1,5 рази.

Безумовним лідером за темпами подорожчання в цьому сезоні залишається білоголова капуста. До грудня, ціни на неї зростали досить повільно, а в січні, навіть, трохи просіли. Втім, вже за березень вартість капусти майже подвоїлась, протягом періоду зберігання ціни на неї зросли більш ніж в 3 рази.

Виконано за допомогою Disqus