Прилад для зниження кількості аміаку на фермах винайшли у Нідерландах

13 квітня 2019 66 0
Прилад для зниження кількості аміаку на фермах винайшли у Нідерландах

Нідерландський винахідник Ханк Ханскампа розробив «туалет для корів» — пристрій, який здатний знизити кількість аміаку, що потрапляє в грунт на фермах. Повідомляє milkua.info.

Новий прилад дозволяє збирати до 20 л. рідких відходів з однієї корови. За словами автора винаходу, пристрій допомагає знизити обсяги забруднень аміаком на фермах. Оскільки аміак має негативний ефект для грунту і потрапляє в воду.

Наразі Ханк Ханкскамп проводить тести невеликого масштабу на тваринницьких фермах Нідерландів. Нова машина розміщується у відсіку для годування і стимулює нервові рецептори тварин, що змушує їх скористатися туалетом.

За словами Ханкскампа, на одній з ферм, де він проводив тести, 7 з 58 корів уже навчилися користуватися приладом навіть без стимуляції.

«Корови навчаються користуватися пристроєм. Таким чином, стійла стають чистішими, земля сухіша, менше бруду це в будь-якому випадку краще для безпеки тварин», — зауважив винахідник.

У Нідерландах вже ввели нові вимоги, що стосуються забруднень грунтів аміаком. За словами Ханка Ханкскампа, його винахід може скоротити обсяги потрапляння аміаку в грунт на фермах до 50%. Він сподівається отримати широке представлення свого винаходу на ринку до 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus