Рентабельність агробізнесу в Україні досягла 32%

13 квітня 2019 752 0
Рентабельність агробізнесу в Україні досягла 32%
Latifundist.com

Рентабельність агробізнесу в Україні досить висока і вже досягла 32%. Про це та ключові тенденції агросектору останніх років розповів  генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов, повідомляє Latifundist.com.

«Ще одна тенденція ринку — в агросекторі невисокі витрати на кредитні кошти. Аграрії в основному фокусуються на коштах власних підприємств. За останній рік обсяги банківського фінансування зросли всього на 2%. Товарні кредити частково заміщають банківські, але вони досить високі. При цьому ми впевнені, що зростання банківського кредитування неминучий», — підкреслив Сергій Феофілов.

За його словами, запорука успіху в агробізнесі — низькі продовольчі витрати. Минулого року це пояснювалося загальним зростанням врожайності під впливом сприятливої ​​погоди і застосування якісних агротехнологій.

Експерт зауважив, що прибуток в агробізнесі має тенденцію до зниження внаслідок падіння маржі і уповільнення світової економіки. Найбільш витратними статтями за останні роки стали витрати на зарплату і оренду землі.

Він також додав, що обсяг валового збору врожаю зерна в 2019 р. прогнозується на рівні 65 млн т, а експорт — понад 40 млн т.

Виконано за допомогою Disqus