У селі на Закарпатті загинуло до 50% бджіл

18 квітня 2019 179 0
У селі на Закарпатті загинуло до 50% бджіл
pixabay.com

У селі Гать на Берегівщині Закарпатської області масово гинуть бджоли. Місцеві жителі підозрюють: причина в тому, що одне з місцевих фермерських підприємств обробило поля шкідливими пестицидами. Протягом 3 днів на 5 пасіках померло від 20 до 50% медоносних карпатських бджіл. Повідомляє zakarpattya.net.

Найбільші втрати у бджоляра Миколи Калія. Пасічник займається розведенням медоносних комах понад 30 років. У його господарстві більше 100 бджолиних сімей. Він розповів, що цьогоріч вперше загинула майже половина.

Бджоляр підозрює, що причиною загибелі комах є одне з фермерських господарств, яке обробило поля шкідливими пестицидами. Він зауважив, що обробку проводили навіть за допомогою літака.

З проблемою загибелі зіткнулись й інші пасічники села. Вони повідомили, що таке трапляється щовесни, з початком обробітку полів. Але в таких масштабах вперше.

Читати за темою: Пасічники вимагали посилити відповідальність за смерті бджолородин.

З проблемою місцеві пасічники звернулись до керівництва села. Сільський голова Іштван Локіта сказав, що довести причетність агрофірми неможливо, як і відстежити куди саме літають бджоли.

Директор сільськогосподарського підприємства, яке звинувачують пасічники запевнив, що посів поблизу села ще не розпочинали. І поля ще нічими не оброблялись.

Тим часом селяни побоюються, що їх пасіки під загрозою та збираються передати загиблих бджіл на експертизу, щоб дізнатися причину масової загибелі.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus