Реклама

З вірусами курей допоможе боротися зміна генів

21 квітня 2019 18 0
З вірусами курей допоможе боротися зміна генів
pixabay.com

Дослідники з Великобританії виявили в генах курей варіації противірусних білків (IFITMs), які могли б вплинути на їх здатність боротися з вірусними інфекціями. Повідомляє Meat-Inform.

Збільшення природної резистентності птиці до вірусних інфекцій може доповнити чи навіть замінити інші способи захисту птахів, такі як антибіотики та вакцини. Це, у свою чергу, сприятиме зниженню промислових втрат і збільшить глобальний попит на птицю.

Читати за темою: Турецький фермер вмикає курям Моцарта.

Дослідження проведене The Pirbright Institute та Imperial College London є першим, що розглядає природні генетичні варіації генів IFITM серед порід курей. Інформація може бути використана для допомоги промисловому птахівництву.

«Якщо виявляються особливі відмінності, що забезпечують додатковий захист, вони можуть бути обрані для комерційних програм розмноження. Ці програми допоможуть зробити курчат більш стійкими до захворювань, що приносять галузі суттєві економічні збитки», — розповів керівник дослідницької групи з генетики та геноміки в Пірбрайті доктор Марк Файф.

IFITM – білки, що активуються імунною системою і зупиняють введення вірусів і їх реплікацію в клітинах-хазяїнах. Зміни генів білків IFITM можуть змінювати їх активність і розташування, що впливає на їх здатність обмежувати вірусні інфекції.

 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама