Одещина в критичній ситуації, урожай під загрозою — фермери

22 травня 2019 3755 0
Одещина в критичній ситуації, урожай під загрозою — фермери
Одещина в критичній ситуації, урожай під загрозою — фермери

Ситуація з опадами в Одеській області критична. У деяких районах області дощів не було з лютого. Значна частина посівів засохла або взагалі не зійшла. Про це у ексклюзивному коментарі Kurkul.com повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Одеської області Володимир Варбанець.

«Частина посівів соняшнику зійшла, частина посохла. Якщо така ситуація буде надалі, то літнім посівом будемо сіяти сорго, просо», — повідомив він.

За словами Володимира Варбанця, така ситуація склалася у центральних районах області: Іванівському, Березівському, Роздільнянскому, Ширяївському, Любашівському.

«На півдні пшениця 5-10 см, а її за місяць вже збирати. На півночі задовільна ситуація з посівами», — додав він.

За словами директора ТОВ «Колос» Юрія Яловчука, посушлива весна безсумнівно відіб’ється на майбутньому урожаї. Постраждають не лише ярі культури, але й озимі. Відсутність опадів — це найголовніша проблема на сьогоднішній день для аграріїв Одещини.

«Посіви озимих та ярих культур знаходяться в дуже страшному становищі. Погано розвиваються ярі культури, пшениця почала випадати. В нас є тваринництво, а косити немає що», — розповів Юрій Яловчук.

Його слова підтвердив і керівник ТОВ «Дунайський аграрій» Роман Дяжук. У господарстві сіяли просо. Наразі посівну припинили та чекають на опади. Незасіяними залишилися близько 40% площ.

Виконано за допомогою Disqus