На Сумщині загинули більше 700 бджолосімей

14 червня 2019 299 0
На Сумщині загинули більше 700 бджолосімей
pixabay.com

У 52 пасічників із Бачівська, Сопича, Товстодубового та Коренька Глухівського району Сумщини масово загинули бджоли. За попередніми підрахунками бджолярі втратили понад 700 сімей. Повідомляє debaty.sumy.ua.

Пасічник Микола Руденко з Вільної Слободи, повідомив, що із 50 вуликів загинуло майже половина бджіл. За його словами, ТОВ «Глухів-Агроінвест» 4-5 червня обробляв сою в Бачівську, нікого не попередивши.

«Бджоли повертались додому і падали. Упевнені, що радіус випаровувань зачепив і ріпак, і акацію, і липу поряд. Для нас це біда. Що тепер робити з медом, чи можна його вживати? Питань багато… Головне — хто поверне збитки? «Агроінвест» відмовляється визнати свою провину, нам нічого не компенсує», — зауважив пасічник.

Падіж комах продовжувався декілька днів, тому бджолярі зібрались і заблокували виїзд техніки агротовариства, яка мала обробити поле. Написали скарги в райдержадміністрацію, санстанцію. Підписались кілька десятків чоловік, вони вимагають знайти винних.

Пасічники провели зустріч із керівництвом компанії.

За словами генерального директора агропідприємства Миколи Богайчика, це перший такий випадок у товаристві, але їхні спеціалісти не готові підтвердити вину.

«Ми як ніхто зацікавлені з’ясувати правду. Чекаємо на результати експертизи. Там усе неоднозначно. Ми обробляли перевіреним засобом, попереджали сільради. Бджоли падають або одразу всі, або ніколи. Тут же тиждень комахи щодня гинуть. Там і «Добробут» поля обробляв, і приватні господарі, а звинуватили «Агроінвест». Ми відправили на аналіз і сою, і бджіл», — зауважив Микола Богайчик.

Він також додав, через блокування техніки підприємство може втратити урожай, бо гусінь уже доїдає рослини.

Сопицький сільський голова Василь Ушачов підтвердив, що «Агроінвест» попереджав про роботи, працювали вночі.

Наразі пасічники планують замовити окрему експертизу.

Читати за темою: На Харківщині зафіксували масову загибель бджіл

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 16°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

61%