Аграріям радять в першу чергу зібрати ячмінь

12 липня 2019 289 0
Аграріям радять в першу чергу зібрати ячмінь
Аграріям радять в першу чергу зібрати ячмінь

Наразі в Україні тривають жнива. Станом на 11 липня вже намолочено 14,1 млн т зерна нового врожаю. Проте, погодні умови можуть завадити продовженню жнивної кампанії. За словами генерального директора Української аграрної конфедерації Павла Коваля, в зоні ризику зараз опинився ячмінь, передає segodnya.ua.

Читати більше: Стан пшениці в Україні в 2019 році — АгроЕкспедиція

«Дощі і підвищена вологість повітря можуть негативно впливати на темпи жнив, можливо, на якість. Збереження якості зерна залежатиме від швидкості збирання... А дощі періодично очікуються по всій території і навіть, якщо виправдається прогноз, 16-17 [липня] ми очікуємо вихід південного циклону і тоді з дощами мало не буде нікому», — зазначила начальниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

Тим часом Павло Коваль радить передусім зібрати саме ячмінь.

«У нього є така особливість — аграрії кажуть: ячмінь «клюнув» — це коли колос через свою масу перегинає стебло і чим більше на нього потрапляє дощ і довше він стоїть в полі, тим нижче він нахиляється і його тоді неможливо зібрати. І як результат — будуть величезні втрати», — зазначив він.

Надмірні дощі негативно позначаються і на якості самих зерен. Павло Коваль додав, що будь-який дощ на жнива впливає і на якість зерна — вимивається білок, починає заводиться грибок.

«Наразі такого не спостерігається. Але торік це відчули, коли говорили про рекордний урожай, але застерігали щодо якості. І в окремих областях ми і сьогодні говоримо про застереження щодо якості. Але валові збори будуть на високому рівні», — наголосив він.

За даними УАК, аграрії очікують збільшити збір озимої пшениці порівняно з минулим роком — 29 млн т зерна проти 25 млн т роком раніше.

Виконано за допомогою Disqus