Агрокомпанія експортує до Європи 90% вирощеної органічної продукції

17 липня 2019 223 0
Агрокомпанія експортує до Європи 90% вирощеної органічної продукції

У селі Русивелі Гощанського району Рівненської області агрокомпанія «Дедденс Агро» займається вирощуванням органічної продукції. Майже всю продукцію експортують до Європи. Повідомляє business.rayon.

«У Європі продукти екологічного землеробства користуються неабиякою популярністю, і попит на них зростає. Ми експортуємо туди 90% своєї продукції. Щоправда, останнім часом посилено працюємо над внутрішнім ринком. Ми повинні дбати про здоров'я українців, тому хочемо щоб у садочках, лікарнях та школах люди споживали тільки органічні продукти», — розповів директор з виробництва Леонід Ільчишин.

Органічне землеробство в компанії практикують близько п’яти років.

Нині на полях агрофірми вирощують чимало різних культур: полуницю, малину, зернові, сочевицю, сою, огірки, соняшник, томати, спаржу, щавель, олійні культури, органічний цукровий буряк. Попри конкуренцію, аграрії збільшують площі посівів. Щоправда, аби продукція була екологічно чистою, «новим» полям дають відпочити два роки, саме стільки триває перехідний період.

Читати за темою: Майже 100% органіки Україна експортує до Європи

Три роки тому аграрії «Дедденс Агро» першими в Україні почали виготовляти сертифікований органічний цукор із власної сировини. Переробку органічних цукрових буряків здійснили на Гнідавському цукровому заводі.

Аграрії не використовують на полях жодних мінеральних добрив, пестицидів та інших хімічних сполук. Зауважують, що органічний обробіток полів потребує більше людської уваги, проте вирощена в такий спосіб продукція є «здоровішою».

«Поля підживлюємо органічним добривом на основі пташиного посліду та ставкового органічного торфу. Воно збагачує ґрунт поживними речовинами, що позитивно відображається на урожаї. Шкідників на полях також майже немає. До появи паразитів призводить саме використання мінеральних добрив та засобів захисту рослин. Також розповсюдженню шкідників сприяє порушення сівозміни», — розповів аграрій.

Виконано за допомогою Disqus