Підрахували скільки жінок очолюють фермерські господарства

24 липня 2019 484 0
Тамара Скорук, власниця СФГ «Скорук А.В.»
Тамара Скорук, власниця СФГ «Скорук А.В.»

Частка жінок, які очолюють сімейне фермерське господарство, складає в Україні всього 10%. Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

«Третина населення України проживає в сільській місцевості, 53% з них — жінки. Розуміючи роль гендерної складової в будь-якому економічному процесі, зокрема, і в сільському господарстві, Мінагрополітики створює рівні умови доступу для всіх програм державної підтримки, інформації та  організаційних заходів. Крім того, міністерство  бере участь  в організації окремих заходів сільськогосподарського спрямування для жінок», — зазначила заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова.

За її словами, спеціалізовані заходи для жінок направлені донести інформацію та дати реальні інструменти, як вести те чи інше прибуткове сільгоспвиробництво, як просувати свою продукцію, як робити її рентабельною.

Читати за темою: На Львівщині відкрили ще одну сімейну молочну ферму

В Мінагрополітики повідомили, що процент залучення жінок в сільськогосподарській діяльності не є оптимальним. До прикладу, доля жінок, які очолюють сімейне фермерське господарство, складає всього 10%.

«Якщо ми говоримо про сільгоспкооператив, то лише третина кооперативів, які отримали державну підтримку за нашими програмами, очолюється жінками. Тож перед нами стоїть ще багато завдань щодо сприяння діяльності жінок в АПК та заохоченні їх брати активну участь у сільськогосподарському підприємництві,  — повідомила заступник міністра.

Виконано за допомогою Disqus