Як отримати 3 т/га на третій рік — секрети обрізки горіхового саду

30 липня 2019 628 0
Як отримати 3 т/га на третій рік — секрети обрізки горіхового саду
pixabay.comЯк отримати 3 т/га на третій рік — секрети обрізки горіхового саду

Після відвідин провідних горіхових садів у США економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook поділився особливостями вирощування плодів у США.

«Обрізка — це ворог саду волоського горіха. Так, до таких висновків зараз прийшли вчені з UC Davis — провідного університету в світі з питань горіхівництва», — зауважив Андрій Ярмак.

За його словами, експериментальний сад з мінімальною обрізку у перший рік приніс урожай 3 т/га на третій рік.

«Економія виявилася колосальною насамперед у витратах на робочу силу. Просто немає обрізки і обрізників. В принципі в саду взагалі немає ручної праці тепер», — додав експерт.

Він наголосив, що без обрізки сад швидше вступив у плодоношення і давав більш високий урожай до виходу на повну врожайність, яка виявилася спів ставною з садами з інтенсивної обрізкою. Такий підхід забезпечує швидше повернення вкладень.

Замість традиційного крапельного зрошення в садах США використовуються спринклери та багато датчиків для контролю за зрошенням.

Органічні горіхи майже не вирощуються, адже дуже важко забезпечити необхідний обсяг азоту.

«Холодні ночі — гарантія високих врожаїв. Кажуть, що могли б отримувати більше 7-8 т, якби ночі були ще прохолоднішими. Але горіх вирощують саме там, де вже є нічна прохолода», — продовжив Андрій Ярмак.

Виконано за допомогою Disqus