Україна збільшила експорт агропродукції на 20%

6 серпня 2019 86 0
Україна збільшила експорт агропродукції на 20%

За даними Держстату України, експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2019 р. збільшився майже на 20% проти минулорічних показників за відповідний період і склав $10,3 млрд. Повідомляє прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Як розпові заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, частка експорту агропродовольчої продукції в загальному експорті України за результатами шести місяців 2019 р. становить майже 42%.

Основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються чотири регіони — країни Азії, Африки, Європейського Союзу та СНД. У І півріччі 2019 р. їх сумарна частка склала понад 97% вартості українського експорту сільгосппродукції, поінформував експерт.

«Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції вже кілька років поспіль утримують азійські країни, які за І півріччя 2019 року закупили українського продовольства майже на $4,3 млрд, майже на 15% перевищивши минулорічний показник. Частка Азії за цей період склала 41,9% від загального експорту аграрної продукції», — додав Микола Пугачов.

Близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції припадає на країни Європейського Союзу. За січень-червень 2019 р. вони закупили українського продовольства на $3,4 млрд (+28,7%), тоді як торік вартість поставок до цього регіону склала лише $2,6 млрд.

Майже на 25% проти відповідного періоду минулого року збільшилися обсяги експорту до країн Африки і становили близько $1,6 млрд. Частка цього регіону склала 15,4% від загального експорту аграрної продукції з України.

Ці 10 країн забезпечили Україні понад 58% доходів від зарубіжних поставок продукції агропромислового комплексу у І півріччі 2019 року.

Визначальними товарами для українського експорту залишились зернові, олія та олійні культури, залишки і відходи, а також м’ясні продукти. Сумарно вони забезпечили понад 84% виручки від продажу вітчизняного агропродовольства на ринки країн світу.

Нагадаємо, за місяць Україна експортувала понад 3,7 млн тонн зернових.

Виконано за допомогою Disqus