Назвали ключові складові задля збільшення експорту агропродукції

7 жовтня 2019 135 0
Назвали ключові складові задля збільшення експорту агропродукції
Kurkul.com

Як зазначають експерти, Україна може збільшити експорт агропродукції за рахунок підвищення врожайності. Поряд з тим, в Україні катастрофічно не вистачає потужностей зберігання та транспортної інфраструктури. Повідомляє dt.ua.

За останні 20 років Україна значно наростила потенціал в аграрному секторі — збільшила виробництво зернових і олійних культур майже в 2,5 раза, до 92 млн т. Торік було експортовано аграрної продукції на понад $18 млрд, що становить 42% від загального обсягу експорту з країни.

Половину цієї суми забезпечив експорт зернових та олійних культур. У 2018/2019 маркетинговому році у фізичному вираженні експорт зазначених культур досягнув 54 млн т. Уже найближчими роками врожай зернових і олійних культур може становити 100 млн т, а експорт — 70 млн.

«Потенційно аграрний сектор може ще у 1,5-2 рази наростити виробництво й експорт цих культур за рахунок підвищення врожайності. Адже сьогодні врожайність пшениці в Україні становить лише 4 т/га, тоді як у Франції — 8 т/га, кукурудзи — в середньому 7 т/га, хоча у штаті Айова в США з подібними кліматичними і погодними умовами фермери отримують 12–13 т/га. Проте наша країна вже сьогодні зіштовхнулася з дефіцитом потужностей зберігання та транспортної інфраструктури», — йдеться у повідомлення.

Так, на сьогодні в Україні є близько 40-45 млн т потужностей для одночасного зберігання врожаю культур на всіх елеваторах (яких загалом налічується близько 1 200), але 70% із них морально та фізично застаріли.

Читати за темою: Вирощування сої за класичною технологією

Як було зазначено в повідомленні, подальше зростання виробництва посилить дефіцит потужностей зберігання, а відсутність достатньої кількості сучасних технологічних елеваторів, зі свого боку, стримуватиме експорт зернових з України. У результаті це може призвести до кризи перевиробництва.

Брак сучасних технологічних елеваторів є одним із факторів, що не лише стають на заваді розвитку потенціалу аграрної галузі, а й можуть послабити позиції нашої країни на світовому ринку з виробництва та експорту зернових у найближчому майбутньому.

Також експерти зазначають, що в найближчі три-п'ять років ключ до успішного зернового ринку — в інфраструктурі. Ті компанії, які володітимуть інфраструктурою, зокрема новими технологічними елеваторами, що здатні забезпечити високі стандарти якості та високу динаміку завантаження і відвантаження зерна, продовжуватимуть зростати в аграрному секторі.

Виконано за допомогою Disqus