Реклама

Мінагрополітики потрібно реформувати, а не ліквідовувати — Свереда

30 серпня 2019 365 0
Мінагрополітики потрібно реформувати, а не ліквідовувати — Свереда
Latifundist.com

На думку експерта з кооперації, доктора соціальної економіки Зиновія Свереди, Мінагро має бути реформованим, а не повністю ліквідованим. Про це йдеться у блозі «Ліквідація Мінагрополітики — реакція учасників ринку» на Kurkul.com.

«Аграрна сфера — це єдиний напрямок в державі, що почав зростати в останні роки. Бо все залежить від того, як буде побудовано реальну щоденну роботу», — зауважив він.

За словами експерта, в державі дійсно назріла реформа усієї системи державного управління, бо чимало міністерств/служб дублюють функції, створюючи своїми документаціями систему корупції, але результату немає.

«Мінагро має бути реформованим, але не повністю ліквідованим. Перш за все, Мінагро повинно перестати бути лобістом кількох аграрних груп, а мати координуючі функції регіональних представництв», — зауважив він.

Читати за темою: Об'єднане МЕРТ і Мінагрополітики очолив Тимофій Милованов

За його словами, сільське господарство має особливу функцію в загальній економіці: воно виробляє продукти харчування, які потрібні людям для життя. Тому воно, розвиваючись, не може показувати швидкі великі фінансові результати, бо має свою іншу логіку та місію, повагу до законів природи та роль в житті людини.

«Сільське господарство і промисловість мають різні місії і завдання. Сільське господарство має підпорядковуватися більше законам природи, а не спекуляціям на біржах. Розглядати сільське господарство тільки з точки зору прибутковості — це викривлене поняття», — наголосив Зиновій Свереда.

На його думку Мінагрополітики має бути реформоване, але в стилі нового міністерства сталого розвитку: це об'єднані функції с/г, екології, безпеки життя та здоров'я.

Виконано за допомогою Disqus