Херсонщина може втратити третину урожаю кавунів

2 вересня 2019 630 0
Херсонщина може втратити третину урожаю кавунів
pixabay.comХерсонщина може втратити третину урожаю кавунів

Виробники баштанних з Херсонщини можуть втратити до третину урожаю кавунів через сильну спеку. Денна температура повітря у степу сягає 40ºC. Про це повідомляє newday.kherson.ua.

Читати за темою: Світовий ринок кавунів — найбільші експортери та імпортери

У таких умовах достиглий кавун треба забирати чимшвидше, бо за три-чотири дні він ризикує запектися у власній оболонці. Але забрати вдається далеко не все: гуртових покупців недостатньо, а вивозити солодку ягоду самотужки може не кожен виробник.

«Чимало власників баштанів нині перейшли на вирощування тонкокорих сортів імпортної селекції. Вони й справді солодші та привабливіші для покупця, ніж відомі ще з часів СРСР сорти «Астраханський», «Мелітопольський», «Княжин» тощо. Але є й суттєвий недолік: «новачки» не такі витриваліші на спеку. І якщо такі кавуни вчасно не забрати з поля, від 30 до 40% врожаю можна списати у втрати. Як не дивно, але за подібних обставин у певному виграші будуть не дуже дбайливі власники баштанів, котрі не організували прополювання бур’янів. У їхньому затінку достиглий кавун збережеться краще», — зазначив голова фермерського господарства «Зоря Каховщини» Леонід Кириченко.

Урожай баштанних фермери готові віддавати задешево, аби заробити хоч щось. І перекупники цим охоче скористалися — гуртові ціни на солодку ягоду миттю впали.

«За кілограм кавуна нині дають копійок п’ятдесят, і тооптовиків із своїми фурами ще пошукати треба. Між тим, собівартість баштанних доходить до 0,8-0,9 грн/кг. Виходить, продавати їх селяни зараз «приречені» собі на збиток», — зазначає директор сільгосппідприємства у селі Клини Олешківського району Херсонщини Леонід Сиваков

Виконано за допомогою Disqus