Як і прогнозувалося раніше Умовна прибутковість молока (УМІ) у серпні зросла. Це зростання склало 2,6% до показників липня. Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.
Читати за темою: Технопрорив у сімейному виробництві молока
«Це було незначне зростання — на 2,6% до липня, але це було найбільше зростання для серпня протягом останніх шести років. Головна причина — зростання цін на молоко. Для порівняння, в 2018 р. УМІ в серпні знизився», — зазначив Андрій Ярмак.
За його словами, УМІ в серпні 2019 р. був уже на 38,9% (на 33,6% в липні) вищим, за минулорічний у тому ж місяці. Це чергова найбільша різниця за місяць в поточному році.
Рівень УМІ в серпні 2019 р. був на 24,5% вищим, ніж в середньому за останні 7 років для цього місяця.
Крім того, накопичувально за перші вісім місяців 2019 року:
«Тому, не зважаючи на складний рік для галузі переробки молока і цілком імовірного зниження експорту за підсумками календарного року, маємо досить непогані результати для виробників. Кращі за рівнем прибутковості виробництва молока роки були лише до 2015 р., але з того часу професійні виробники молока значно підвищили ефективність, тому в окремих господарствах ситуація є досить позитивною. І, можливо, вже наступного року ми знову побачимо збільшення інвестицій в молочні комплекси», — зауважив Андрій Ярмак.
За його прогнозами, у вересні пропозиція молока різко скорочується, оскільки сезон «великого молока» у господарств населення закінчується. Також починають більш масово надходити корми нового врожаю, що робить їх доступнішими. Тому майже завжди зростає УМІ. Поки що немає причин очікувати чогось іншого і в 2019 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.