Сьогодні займатися молочним тваринництвом дуже ризиковано — думка

9 вересня 2019 110 0
Володимир Педан, керівник напряму тваринництва компанії UkrLandFarming
Володимир Педан, керівник напряму тваринництва компанії UkrLandFarming

Займатися молочним тваринництвом в Україні сьогодні дуже цікаво, але і ризиковано. Кожного дня доводиться утримувати рівень рентабельності. Про це у коментарі Kurkul.com повідомив керівник напряму тваринництва компанії UkrLandFarming Володимир Педан.

Читати за темою: НАССР у виробництві молока: транспортування ВРХ, гігієнічні вимоги до молока і молочних продуктів

«Кожного дня доводиться ходити по лезу ножа, тому що один невірний крок в технологічних аспектах призводить до того, що ми одразу втрачаємо рентабельність, а рентабельність і так досить невелика. Енергоресурси, машинно-тракторний парк, оренда землі — це все входить у вартість наших кормів. Основа кормів — це силос-сінаж, який складає у межах 60-65% кінцевої вартості продукції — молока та м’яса», — зазначив він.

Якщо йде збій технологічних аспектів, то напрям автоматично переходить у збитковий. Вартість кормів сягає від 100 до 150 грн/день (залежно від продуктивності, технологічності ферми).

«В першу чергу хочу, щоб на цей напрям звернула увагу держава. Дотації на рівні 1,5 тис. грн в рік на корову (за умови збереження поголів’я), що сьогодні пропонуються, це взагалі ніщо у порівнянні з тими дотаціями, які отримають наші країни-сусіди, можна сказати, навіть конкуренти. Сьогодні один день утримання корови обходиться українським господарствам в межах 100-150 грн. Відповідно державної дотації в розмірі 1,5 тис. грн вистачає на утримання 1 голови ВРХ від 10 до 15 днів. Ми всі знаємо, що в США дотації становлять $300 на 1 га кормових культур, в ЄС це €300+податок у межах 5% (як, наприклад, у Польщі). У нас ПДВ складає 20%. Тому ми взагалі знаходимося не в рівних конкурентних умовах», — наголосив Володимир Педан.

Він зауважив, що зараз хотілося б вірити, що нова команда, яка прийшла до керівництва країною, зверне увагу на цей напрям. Ми всі пропагуємо, і держава пропагує світовому ринку, що ми аграрна держава.

«Наш конкурент — Польща — повністю дотується державою. Поляки чекають, поки наш ринок молочної продукції занепаде, щоб постачати свою продукцію», — зауважив він.

Виконано за допомогою Disqus